Huawei je zpátky na vrcholu. Opět mu patří první příčka v prodejích smartphonů v Číně

Huawei
Zdroj: Huawei

Podle nejnovějších údajů analytické společnosti Canalys se Huawei po více než třech letech vrátil na první pozici v počtu prodaných smartphonů na čínském trhu. V prvním čtvrtletí tohoto roku jeho dodávky dosáhly čísla 11,7 milionů kusů, což je 17% podíl na trhu a ohromující 70% meziroční růst. Jeden z předních analytiků z Canalys tento úspěch připisuje popularitě řad Mate a Nova.

Huawei v žebříčkách prodejů začal padat v roce 2020, a to poté, co na něj byly uvaleny nemilosrdné sankce ze strany spojených států. Ty mimo jiné zapříčinily to, že čínský gigant přišel o Google služby ve svých telefonech a zároveň už mohl jenom omezeně nakupovat procesory od Qualcommu. Kvůli chybějícím Google službám přestal být Huawei populární na globálním trhu a zároveň kvůli problémům s výrobou měl málo telefonů, které by na čínském trhu prodával, a tak i tam jeho prodeje klesaly.

Všechno vyvrcholilo tím, že v roce 2020 musel Huawei prodat svou podznačku Honor konglomerátu několika společností, a to za přibližně 15 miliard USD. V roce 2021 značka oznámila svůj největší pokles v historii prodejů v oblasti telefonů – 47 %. V dalším roce Huawei oznámil propad tržeb o dalších rekordních 69 % v jednom ze čtvrtletí. Společnost to připsala náročnému vnějšímu prostředí, rostoucím cenám surovin a přísným kontrolám během pandemie.

S Huawei to šlo od desíti k pěti, a tak společnost musela začít přicházet s vlastními řešeními. Postupem času vylepšovala svůj operační systém HarmonyOS a zároveň pracovala na svých vlastních čipech, což se nakonec ukázalo jako ta nejlepší možná taktika. Huawei v řadě Mate 60 představil svůj vlastní vlajkový čip Kirin 9000S, který sice nebyl konkurentem pro ostatní vlajkové čipy, ale dokázal zajistit to, aby uživatelům nabídl dostatečný výkon. Nyní společnost údajně pracuje na novém čipu, který bude vyroben pomocí 5nm výrobní technologie s tím, že by měl hranice výkonnosti posunout zase o něco více.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com, canalys.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *