Kdy bude představen Huawei Mate 50? Úniky ukazují na jeden konkrétní měsíc

Huawei Mate 50
Smartphone Huawei / Zdroj fotografie: Huawei

Společnost Huawei má údajně jasno ohledně termínu, kdy na veřejnost uvede nový model ze série Mate. Všechny spekulace a úniky informací směřují na jeden konkrétní měsíc v tomto roce. Podle několika čínských leakerů to vypadá, že nám série Huawei Mate 50 bude odhalena koncem srpna. Huawei zatím oficiálně nic nezveřejnil, ale dá se očekávat, že první informace přijdou na začátku příštího měsíce.

Podle interních úniků se Huawei rozhodl prosadit uvedení řady Mate 50 do konce srpna a bude nabitý novými technologiemi, včetně uvedení zcela nového fotografického systému. Telefon bude také jedním z prvních modelů, který přijde s předinstalovaným operačním systémem HarmonyOS 3.0 a bude propagován spolu s ním. Ohledně operačního systému HarmonyOS 3.0 se spekulace rozdělují. Některé tvrdí, že HarmonyOS dorazí konečně do Evropy spolu s tímto modelem, zatím co, druhá skupina leakerů to popírá.Kromě toho čínský výrobce Huawei vylepšil tuto nadcházející vlajkovou loď novými technologiemi výrazně lepšími, než nám přinesla loňská řada Huawei P50. Čínský leaker na sociální síti weibo uvedl, že dodavatelský řetězec pro řadu Huawei Mate 50 je mnohem lepší než u předchozích modelů, a navíc si řadu komponentů společnost už údajně vyrábí sama.

V současnosti neznáme žádné konkrétní specifikace zařízení, a ani jeho přesnou podobou. Tohle všechno se nám nejspíše začne odhalovat až začátkem příštího měsíce, kdy se bude pomalu spouštět reklamní kampaň.

Pokud čtete pravidelně náš web, tak jistě víte, že předchozí datum vydání série Mate 50 bylo naplánováno na květen letošního roku. Vzhledem ke změnám v dodávkách komponent a prodejní strategie se společnost rozhodla vydat tento vlajkový model koncem srpna.

Minulé úniky nám také naznačují, že řada Huawei Mate 50 bude vybavena novou čipovou sadou Qualcomm 8Gen 1. Je velmi pravděpodobné, že telefon bude i nadále podporovat 4G síť. I když tady bylo několik úniků, že může být vše jinak. První únik naznačoval, že v budoucnu telefon bude podporovat 5G pouzdro, které pouhým nacvaknutím na telefon přidá do telefonu 5G připojení. A druhý únik byl o něco zajímavější. Konkrétně se uvádělo, že Huawei má mít už svůj vlastní 5G čip, který si vyrábí 14nm technologií, a díky tomu bude toto zařízení už podporovat 5G.

Kromě toho by Huawei Mate 50 Pro měl mít displej se zářezem, podobný jako měl Huawei Mate 20 a Mate 30. V této věci se však čeká na další podněty a důkazy. Kromě toho se předpokládá, že se společnost může pochlubit novou kvalitou fotografií, díky novému zobrazovacímu systému XMAGE, který čínský výrobce technologií nedávno představil.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *