Huawei má drtivou většinu svých komponentů od čínských dodavatelů

Huawei
Zdroj: Huawei

Huawei v roce 2019 postihly sankce, což mělo za důsledek to, že se musel začít spoléhat stále více na sebe. Nejprve přišel s vlastním operačním systémem HarmonyOS a poté se svými hardwarovými komponenty, mezi které se mimo jiné řadí čipy Kirin 9000S nebo Kirin 9010.

Nyní čínský gigant uvádí, že jeho nová vlajková řada Pura 70 dosáhla pozoruhodného úspěchu. Více než 90 % použitých komponentů v této řadě pochází výhradně od čínských společností s výjimkou hlavního snímače, který jako obvykle dodalo japonské Sony. Nová zpráva nám jasně ukazuje, že to Huawei s domestikací jeho produktů myslel zcela vážně.

Komponenty do nové řady dodává celá řada známých společností, jako jsou OFilm, Lens Technology, Goertek, Csun, Sunny Optical, BOE a Crystal-Optech. Na celé této záležitosti je ještě pro čínské společnosti super to, že do nich v podstatě investuje někdo velmi blízký na koho se budou moct spolehnout. Huawei se totiž už delší dobu netají tím, že se v žádném ohledu nechce spoléhat na zahraničí.

Závislý na zahraniční technologii je, jak jsem již zmiňoval, hlavní snímač od Sony a procesor Kirin 9010. Ten možná byl vyroben v Číně, ale i přesto je jeho výroba závislá na zahraničních dovozcích. Čínské společnosti nejsou schopny vyrábět přístroje, kterými se dá tak moderní čip vyrobit. Ale je pravděpodobné, že v blízké budoucnosti se Huawei osamostatní v obou těchto směrech.

Huawei se dostává do popředí

A od doby, co čínský gigant vsází na domácí produkty, už známe nějaké výsledky, které jsou naprosto excelentní. Huawei se podařilo zvýšit svůj podíl za poslední rok o 110 % na celkový podíl 17 %. Skončil hned druhý za jeho bývalou mateřskou společností Honor, která získala 17,1 %. Předpokládáme, že druhé čtvrtletí tohoto roku bude velmi nabité, protože v něm Huawei jako obvykle představil vlajkovou řadu Pura a ještě se chystá na uvedení na střední třídy Nova 13.

Pokud bude tento trend pokračovat, tak je možné, že Huawei ovládne celý čínský trh zpět, což mu dá možnost k útoku na globálním trhu, kde se mu moc nedaří.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, gizmochina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *