Huawei uvedl na trh nová sluchátka za nízkou cenu

Huawei
Zdroj: Huawei

Huawei se už dlouho nevěnuje v elektronice pouze telefonům. Kvůli americkým sankcím na globálním trhu vsází na jiné produkty, kterými jsou třeba sluchátka nebo hodinky. A musíme podotknout, že je v tomto ohledu opravdu úspěšný, což si zřejmě uvědomuje i on sám, a proto nám přináší nová levná sluchátka FreeBuds 4E. Jedná se o vylepšená sluchátka z roku 2022. Vylepšení bohužel přišlo pouze v oblasti baterie, ale i přesto by to některým uživatelům mohlo udělat radost.

Co se specifikací týče, tak ty jsou opravdu jako z kopíráku v porovnání s verzí z roku 2022. Takže sluchátka mají stejný 14,3mm dynamický měnič, 40kHz frekvenci a stejný design krabičky na dobíjení. Dokonce si zachovala také technologii ANC 2.0 s tím, že využívají tři mikrofony s ENC pro čistý zvuk během hovorů.

Jediným výrazným zlepšením celých sluchátek je jejich výdrž baterie, která se zvedla o příjemné 4 hodiny. Sice to není moc, ale pořád budete moct poslouchat písničky 26 hodin namísto pouhých 22, což už je znát. V případě, že budete chtít využít ANC, tak vám výdrž vystačí 17 hodin, což je opět značné zlepšení v porovnání s 14hodinovou výdrží u předchozí verze. Na samotná sluchátka se bohužel nedostalo, a ta tak nabídnou pořád pouze 2,5hodinovou výdrž se zapnutým ANC a 4hodinovou s vypnutým ANC.

Huawei neuvedl odolnost IP

A přesto, že došlo ke zvýšení kapacity baterie, tak nabíjení je pořád stejné – samotná sluchátka se nabíjí asi 40 minut, zatímco samotné pouzdro asi 60 minut. Pro připojení k telefonu je k dispozici Bluetooth 5.2, díky kterému můžete sluchátka připojit ke dvěma zařízením současně. Huawei nikde nepsal o odolnosti proti prachu a vodě IP64, jako měl jeho předchůdce, takže není jasné, zdali tímto nový model disponuje. FreeBuds 4E 2024 jsou navíc k dispozici jenom ve dvou barevných kombinacích – Frost Silver a Ceramic White.

V Číně začíná cena nových sluchátek na 699 juanech. Jejich dostupnost mimo Čínu je nepravděpodobná, a proto nepočítáme s tím, že se objeví na českém trhu.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *