Huawei má vážný bezpečnostní problém. Z AppGallery lze stahovat placené aplikace zdarma

Huawei Mate 40 Pro / Zdroj fotografie: Lukáš Drahozal

Všichni už víme, že od zákazu ze strany USA nemají telefony Huawei přístup do klasického obchodu Google Play pro stahování aplikací. Proto čínský technologický gigant Huawei, začal nabízet vlastní alternativu. Tento obchod se jmenuje AppGallery, má několik stovek milionů aktivních uživatelů měsíčně, a tento obchod je i součástí sady Huawei Mobile Services.

Nejnovější chybu v obchodě s aplikacemi Huawei objevil vývojář Android Dylan Roussel. Zjistil, že API AppGallery v podstatě nenabízí žádnou ochranu pro placené aplikace. Vyžaduje to trochu práce a určité technické know-how, ale pokud jste alespoň částečně technicky znalý, může si v podstatě jakoukoliv placenou aplikaci z obchodu AppGallery nainstalovat do svého zařízení zcela zadarmo.

Vývojáři Rousselovi se podařilo stáhnout a používat několik placených aplikací díky využití této chyby v zabezpečení. Poznamenává, že problém nespočívá v tom, že vývojáři aplikací neumožňují ověřování licencí u svých aplikací. Není to tedy problém aplikací, ale obchodu jako takového. Je to problém, který Huawei musí vyřešit v nejkratším možném čase.


Nenechte si ujít:


Nejen, že to okrádá vývojáře o jejich potenciální výdělky, ale je to také přístupná brána pro pirátství aplikací. Útočníci mohli využít API ke stažení velkého množství placených aplikací, aniž by museli procházet kontrolou Huawei AppGallery.

Roussel informoval Huawei o chybě už v únoru tohoto roku. Dal jim pět týdnů na vyřešení problému. Po několika dlouhých týdnech však problém stále přetrvává. Placené aplikace lze stále volně stahovat. Předpokládáme však, že nebude trvat dlouho, než společnost věci opraví.

Jak tahle celá kauza dopadne, to zatím nevíme. Je docela pravděpodobné, že vývojáři se budou možná chtít soudit u své propadlé zisky. Budeme si muset počkat na vyjádření společnosti Huawei, případně samotných vývojářů, kterých se tento problém týká. Bude zajímavé sledovat, zda se k tomuto problému postaví společnost Huawei čelem, nebo to časem vyšumí do ztracena.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: androidauthority.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *