Huawei Mate 40 dostane procesor Dimensity, ale bude se prodávat pod jinou značkou

Huawei Mate 40 Pro / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Huawei Mate 40 byl uveden na trh téměř před dvěma lety, v říjnu 2020, ale to společnosti Huawei nezabránilo v tom, aby jej osvěžila novým čipsetem a novým snímačem primárního fotoaparátu. V čínské „Tianyi Product Library“ byla nyní uvedena nová varianta zařízení s MediaTek Dimensity 1000+, která nahrazuje Kirin 9000E 5G z předchozí iterace.

Dimensity 1000+ není brán jako upgrade, ale zdá se, že změna procesoru byla nutnost, protože Huawei zřejmě vyčerpal všechny své zásoby Kirin procesorů. Nově zvolený procesor má skóre kolem 3 000 bodů a 800 bodů ve více jádrových a jedno jádrových testech Geekbench 5, na rozdíl od skóre Kirin 9000 3 600 bodů a 950 bodů.

Kromě změny procesoru přichází model Huawei Mate 40 Dimensity s vyšším rozlišením primárního snímače zadní kamery. Původní model měl 50MP snímač, díky vylepšení v zařízení nyní najdeme 64MP senzor.

A nyní to důležité o Mate 40

A nyní to důležité, telefon bude ve skutečnosti prodáván pod značkou TD Tech M40 v domovské Číně. Zatímco důvod tohoto kroku je nejasný, s největší pravděpodobností to má něco společného s americkým zákazem společnosti Huawei. Výsledkem je, že zadní panel telefonu se zbaví značky „HUAWEI“ ve prospěch „TD Tech“.

Cena TD Tech M40 začíná na 4 599 yuanech za variantu 8 + 128 GB, zatímco 8 + 256 GB vás vrátí o 5 099 yuanů, což je velmi podobné ceně klasického modelu Huawei Mate 40E.

Bylo by celkem příjemné, kdyby se do Evropy podívalo také několik zařízení pod značkou TD Tech. Pokud by byla zbavena všech sankcí proti Huawei, a jednalo by se o plnohodnotné smartphony s podporou Google služeb, tak věříme tomu, že by se prodejní úspěch dostavil. Myslíme si, že řada zákazníků by tuto možnost k nákupu zařízení využila.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *