Huawei Mate 50 Pro vstupuje na mezinárodní trh. Proč to nikoho nezajímá?

Huawei Mate 50 Pro
Zdroj fotografie: Huawei

Společnost Huawei byla na pokraji toho, aby se stala jednou z vedoucích společností na trhu s chytrými telefony. Ve skutečnosti byla tato společnost jediná, kdo na straně Androidu ohrožoval doménu Samsungu. Zákaz USA a jejich sankce však zničily sny společnosti.

Huawei je stále naživu, protože je technologickým gigantem a vždy může povstat z popela. Její zařízení však nejsou pro globální zákazníky příliš lákavé. Bez ohledu na technologie v nich použité. Nyní společnost přináší globálnímu publiku Huawei Mate 50 Pro, který si však většina z vás pravděpodobně nekoupí.

Specifikace Huawei Mate 50 Pro

Huawei Mate 50 Pro byl představen v Číně na začátku minulého měsíce. Zařízení bylo očekáváno již od minulého roku a několikrát odloženo. Telefon přináší spoustu dobrých specifikací. Má například SoC Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Kvůli americkým sankcím však upouští od konektivity 5G. Telefon má až 8 GB RAM a až 512 GB úložiště.

Huawei Mate 50 Pro také obsahuje 6,74palcový OLED displej s velkým výřezem pro systém rozpoznávání obličeje. Zařízení postrádá ochranné sklo Gorilla Glass, ale přináší ochranné sklo Kunlum.

Huawei Mate 50 Pro
Zdroj fotografie: Huawei

Přesuneme-li se na zadní stranu, máme zde hlavní fotoaparát s rozlišením 50 MP s obrazovou technologií XMAGE a variabilní clonou. Systém XMAGE je náhradou za snímací systém Leica. Jak možná víte, Leica opustila loď Huawei a pustila se do nového podniku se společností Xiaomi. Čínská společnost tak musela přinést řádnou náhradu a investovala do vlastní zobrazovací divize. K dispozici je také periskopový fotoaparát s rozlišením 64 Mpx a 13 Mpx ultrazoom.

Zajímavé je, že Huawei Mate 50 Pro má v Číně satelitní připojení. To se však do globálních variant nedostane. Kromě toho má telefon v Číně systém HarmonyOS 3. To je software společnosti, který má nahradit Android. Globální zařízení však dostanou EMUI 13, které s největší pravděpodobností vychází ze staré verze Androidu. A zde přichází jeden z důvodů, který globální zákazníky od tohoto telefonu odrazuje, stále tu je absence služeb Google.


Nenechte si ujít:


Vlajková loď bez 5G a Google aplikací

Jako obvykle nebude nová vlajková loď vybavena žádnou mobilní službou Google. Huawei ji vybaví vlastní aplikací AppGallery a mobilními službami. Pro několik zákazníků na trhu však neexistuje způsob, jak opustit ekosystém společnosti Google. Velkou překážkou pro zákazníky může být také absence konektivity 5G. Koneckonců telefon není levný. Za základní cenu 1 299 eur si jistě můžete pořídit něco s konektivitou 5G. Pro někoho může být 4G LTE stále dostačující. Nicméně 5G je tu až za několik let, a pokud si vážíte svých peněz, budete si chtít pořídit něco s nejnovější dostupnou technologií.

Huawei Mate 50 Pro
Zdroj fotografie: Huawei

Huawei Mate 50 Pro čerpá energii z baterie s kapacitou 4 700 mAh a 66W rychlonabíjením. Nechybí ani podpora bezdrátového nabíjení s výkonem až 50 W.

Ceny a dostupnost

Vlajková loď společnosti Huawei se na světových trzích objeví ve stříbrném nebo černém barevném provedení. Varianta Huawei Mate 50 Pro s 8 GB RAM a 256 GB úložištěm stojí 1 299 €. K dispozici je i kožená oranžová varianta s 8 GB RAM a 512 GB úložištěm. Ta vás vyjde na 1 399 eur. Stojí za zmínku, že dostupnost závisí na samotném trhu.

Huawei Mate 50 Pro
Zdroj fotografie: Huawei

Huawei Mate 50 Pro nemusí být pro globální zákazníky tou nejatraktivnější vlajkovou lodí. Koneckonců, jak jsme již zmínili, postrádá 5G konektivitu a mobilní služby Google. Může však nabídnout dobrý výkon v místech, kde to není překážkou. Také může být zařízení atraktivní pro ty, kteří si chtějí jen vyzkoušet nejnovější technologie společnosti.

Jedno víme jistě, Huawei se globálního trhu nevzdal. I přes neustálé problémy se společnost neuzavírá čínskému trhu. Doufejme, že společnost přijde na to, jak přinést 5G do svých smartphonů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gsmarena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

2 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *