Huawei Mate X3 klepe na dveře. Vyjde na konci tohoto roku

Huawei Mate X3
Huawei Mate Xs 2 / Zdroj fotografie: Huawei

Společnost Huawei má poslední roky velmi omezené podnikání se smartphony, což především zapříčinily americké sankce, které pro ní byly zdrcující. Díky nim se zaměřila hlavně na své vlajkové řady společně s těmi ohebnými, mezi které se řadí P a Mate. Řada P patří véčkové řadě a té fotografické. Mate zase té, která se zohýbá jako Fold a zároveň té, jež má vždy nové čipy. Jak již z nadpisu víte, tak se dnes budeme bavit o řadě, která se zohýbá jako Fold, protože brzo do ní přibude nový přírůstek.

V dubnu jsme se dočkali smartphonu Huawei Mate Xs 2, který měl premiéru pouze v Číně. Naneštěstí to tak zůstalo dodnes, a tak k nám nejnovější skládací zařízení společnosti Huawei ani nezavítalo. Dobře obeznámený leaker s celou situací nyní přišel s velkou novinou – v prosinci by měl vyjít Huawei Mate X3. Dále bychom se měli na té stejné akci dočkat i řady nových sluchátek Huawei FreeBuds 5.


Nenechte si ujít:


Nový Fold by měl nést nižší cenovku, váhu i tloušťku. Nabídne lepší životnost a zvýšenou odolnost při pádu. Měli bychom se také dočkat nového pantu, který nám slibuje větší životnost, odolnost a to, že nepůjde vidět záhyb na obrazovce.

Očekávali jste připojení 5G? Budete zklamáni. Nejnovější skládací zařízení přijde pouze s podporou 4G připojení, což může mnoho uživatelů mrzet. Ačkoli ještě není 5G tolik v Česku rozšířené, tak jsem se už setkal s lidmi, kteří to řešili a brali jako omezení. Z mého osobního pohledu to moc neřeším, jelikož jsem většinou na místech, kde je dokonce i špatné pokrytí 4G sítí, ale dokážu si představit, že pro lidi ve městech ta pětka místo čtverky něco znamená.

Mě osobně tato zpráva poměrně dost překvapila a jsem za ní rád. Doufám v to, že tohoto smarpthonu se dočkáme i u nás a nezůstane omezený pouze na určitý trh. A jak to máte vy? Líbí se vám nová skládačka od Huawei nebo byste zkusili konkurenci v podobě Samsungu?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *