Huawei MatePad Air PaperMate Edition je oficiálně představen na globální trh

MatePad
Zdroj fotografie: Huawei

Huawei po delší době uspořádal konferenci zaměřenou na produkty pro globální trh. Konala se v Dubaji a představil na ní hned tři nová zařízení. Tím prvním jsou sluchátka FreeClip, druhým výkonný tablet MatePad Pro 13.2 a tablet imitující sešit Huawei MatePad Air PaperMate Edition. Poslední jmenovaný produkt je velmi podobný MatePadu Air, který byl představen v Číně začátkem května tohoto roku.

Nový speciální tablet má 11,5palcový displej s rozlišením 2800 x 1840 pixelů. Ten umí také plynulou 144 Hz frekvenci, což už v dnešní době začíná být u dražších zařízení samozřejmostí. Displej má speciální technologii, která údajně eliminuje nebezpečné světlo a také nabízí vizuální zážitek podobný papíru. Tablet je kompatibilní s druhou generací Huawei M-Pencil s 4 096 úrovněmi citlivosti na tlak a díky tomu uživateli nabídne zážitek, jako kdyby psal perem na opravdový papír.

Nové zařízení je tenké pouhých 6,5 mm a váží příjemných 509 gramů. Na zadní straně se nachází pouze jeden 13MP snímač. K dispozici má rovněž v displeji 8MP selfie kamerku. Ze specifikací je zřejmé, že focení nebude u nového tabletu zrovna silná stránka. V rámci zvukové stránky je tablet vybavený čtyřmi reproduktory a čtyřmi mikrofony.

Uvnitř se nachází procesor Snapdragon 888, který spolupracuje s 12GB RAM a 256GB interním úložištěm. Dlouhou výdrž zajišťuje 8300mAh baterie s podporou rychlého 40W nabíjení. Software je HarmonyOS 3.1 s různými funkcemi. Cenovka MatePad Air Paper je 649 eur, která může leckoho odradit. Ale zase na druhou stranu je to pořád levnější alternativa k iPadu, který je rovněž velmi oblíbený mezi studenty pro studijní účely. Dostupnost nového tabletu v Česku je zatím nejasná.

Zvážili byste koupi elektroniky, která imituje papír nebo dáte raději přednost klasickému sešitu? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, smartprix.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *