Apple přesouvá svou výrobu iPadů z Číny do Vietnamu. Může se to podepsat na kvalitě výrobků?  

Apple iPhone 6S
Autor snímku: Jan Vašek / Zdroj fotografie: Pixabay

Apple je znám tím, že většinu svých výrobků nechává vyrábět v Číně. Podle posledních informací to vypadá, že přesouvá výrobu iPadů z Číny do Vietnamu. Deník Nikkei Asia tvrdí, že je to vůbec poprvé, kdy tento krok gigant se sídlem v Cupertinu udělal. Od doby, kdy se objevil COVID-19 spolu s hygienickými uzavírkami, Čína čelí hromadnému zavírání výrobních továren. To způsobilo narušení dodavatelského řetězce mnoha technologickým výrobcům.

Přibližně polovina hlavních dodavatelů společnosti Apple se nachází v Šanghajském regionu. Omezení související s COVID-19 vedla k nedostatku komponent a logistickým zpožděním, což způsobilo, že výroba iPadu byla téměř zastavena. Společnost údajně pracuje na vyřešení tohoto problému. Čínský BYD, přední výrobce iPadů, pomohl Applu postavit výrobní linky ve Vietnamu a brzy tam může začít vyrábět své tablety. Technologický gigant se sídlem v Cupertinu také navrhl několik dodavatelů komponent (zejména v oblastech postižených lockdownem), aby připravily své zásoby proti budoucímu nedostatku a problémům s dodavatelským řetězcem.Apple také požádal své dodavatele, aby vyrobili dodávky komponent pro všechny produkty značky včetně iPhonů, iPadů, AirPodů a MacBooků. To zajistí kontinuitu dodávek během několika příštích měsíců.

Zpráva deníku Nikkei z ledna 2021 uvedla, že Apple dlouho zvažoval výrobu iPadů mimo Čínu, ale náhlý nárůst případů COVID-19 ve Vietnamu zpozdil plány společnosti.

iPad se po AirPods společnosti stane druhým hlavním produktem společnosti Apple vyrobeným ve Vietnamu. Tento krok naznačuje neustálé úsilí společnosti Apple o diverzifikaci dodavatelských řetězců a také význam Vietnamu pro společnost.

Přesouvání výroby se spustilo velmi rychle. Nutno říci, že ne všechno šlo podle plánu. Podle dřívějších informací se řada akcionářů obávala zhoršení případné kvality produktů. Vzhledem k tomu, že společnosti ve Vietnamu neměli potřebné zkušenosti, tak obavy byly na místě. Celý problém se údajně podle deníku Nikkei vyřešil, a zákazníci se ztráty kvality bát nemusí.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *