Huawei MatePad Paper je tablet v knižním stylu za přijatelnou cenu

Huawei MatePad Paper se stylusem / Zdroj fotografie: Huawei

Huawei poslední roky zažívá poměrně složité a těžké období. Potýká se s mnoha problémy, a to kvůli embargu uvalenému Spojenými státy. Má špatný dodavatelský řetězec a jeho zařízení jsou nedobrovolně odproštěna od 5G a Google služeb, což je prozatím likvidační problém. Huawei tyto problémy totiž nemá jak vyřešit. Společnost má různé strategie pro to, aby zachránila svoje podnikání se smartphony, ale není to nic extra účinného. Každopádně, nejnovější tablet by to mohl změnit. Je to inovativní produkt, který jen tak v Evropě nenajdete, jedná se o Huawei MatePad Paper, který má simulovat knihu.

Huawei MatePad Paper je něco jako tablet / e-kniha s mnoha působivými funkcemi, které jsou mnohdy specifické jen pro jedno z jmenovaných zařízení. MatePad Paper má 10,3palcový displej s rozlišením 1872 x 1404 pixelů a 227 PPI. Obrazovka může být reflexní i antireflexní, což usnadňuje práci při slabém osvětlení. Samotný Huawei uvádí, že zařízení je schopno rozpoznat 256 odstínů šedé v různých textech, obrázcích a videí. Samozřejmě, pouze za předpokladu, že vám nevadí sledovat filmy v černobílé.

Na tomto tabletu si poslechnete i písničky / Zdroj fotografie: Huawei

Jako čtečka elektronických knih má zařízení oříznuté rámečky na horním, spodním a pravém okraji, zatímco ten levý je o něco širší, aby vám připomínal otevřenou knihu. Díky malým rámečkům má zařízení poměr obrazovky k tělu krásných 86,3 %.

Bohužel, co se RAM týče, tak to není žádná sláva, ta je pouze 4GB s 64GB vnitřním úložištěm. Nicméně, to se dalo čekat, jen přeci je to zařízení, které je určeno ke čtení knih, ale i tak to může zamrzet. Mnozí z vás jistě ocení kompatibilitu s Huawei M-Pencil (druhá generace), kterou Huawei dodává ke svým nejlepším tabletům. Můžete si tak dělat poznámky, anotovat či upravovat různý text. Reakce na stylus by měla být skvělá, jelikož Huawei, že M-Pencil má 4096 úrovní citlivostí a nízkou latenci 26 ms.

Některé ze specifikací nejnovějšího tabletu společnosti Huawei / Zdroj fotografie: Huawei

Systém zde najdeme HarmonyOS 2 společnosti, ten se postará o to, abyste svůj tablet pohodlně propojili s počítačem či mobilem společnosti Huawei. Připojit se můžete pomocí USB, ale i i bezdrátově. Nalezneme zde nejnovější WiFi 6 a Bluetooth 5.2.

Dlouhou výdrž nám zajišťuje 3625mAh baterie, která by měla v pohotovostním režimu vydržet až 28 dní. Nabíjí se pomocí 22,5W nabíjení, o kterém Huawei tvrdí, že nabíjení po dobu 1,5 hodiny vystačí až na 6 dní čtení. Huawei zde myslel i na bezpečnost, a proto nechal integrovat čtečku otisků prstů do tlačítka napájení.

Překvapivě bude tohle zařízení prozatím dostupné jen v Evropě a to za cenu 499 eur, kdy v balení najdeme i Huawei M-Pencil druhé generace a ochranné pouzdro.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *