Huawei si našel nového partnera pro vývoj Mini LED čipů

Huawei Mate 30 Pro - LED Displej
Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Huawei se již dlouhodobě potýká se sankcemi, které na něj uvalily Spojené státy, takže se snaží rozšiřovat své podnikání i do jiných oborů, jako jsou uhelné doly či televize. Co se smartphonu týče, tak se společnost zaměřuje primárně na telefony střední třídy prostřednictvím řady Nova. Vlajkové lodě jsou už docela mimo mísu, protože Huawei nemá komponenty. Ročně už vydává jenom jednu vlajkovou řadu, což je docela škoda vzhledem k tomu, že jeho smartphony patřily mezi jasně nejlepší. Nyní se společnost zaměřuje hlavně na zlepšení své výrobní kapacity displejů, která poslední měsíce rovněž nepatří mezi ty nejlepší.

Ve druhé polovině roku 2021 společnost představila chytrou obrazovku v segmentu IoT. Zařízení bylo poprvé vybaveno součástkami společnosti Refond Optoelectronics. Avšak v tuhle chvíli se společnost Huawei dala dohromady s Nationstar Optoelectronics. Mini LED je v podstatě jen evolucí v rámci LED displejů. LED diody jsou menší, a proto mají tyto panely mnohem více milionů LED diod než běžné LCD. V podstatě se jedná o náhradu LCD s tím, že je energeticky úspornější.

Obě společnosti mají v plánu vybudovat společné inovační centrum pro zkoušení nových vynálezů. Bude také pracovat na výrobě a industrializaci příslušných klíčových technologií podle potřeb rozvoje trhu a průmyslu. Nationstar Optoelectronics bude pracovat hlavně na vývoji LED displejů, podsvícení a dalších věcí ohledně displeje. Huawei zase přispěje svými odbornými znalostmi v oblasti čipů, AI, 5G apod. Partnerství bude hlavně zaměřeno na vývoj technologie mini a micro-LED displejů. Micro-LED je ještě o úroveň výše než Mini-LED. Mluví se o tom, že by micro-LED v budoucnu mohlo nahradit i OLED displeje.

Moc společností se o Mini-LED displeje nezajímá. Lídrem by mohl být Apple, o kterém se mluví jako o nadcházejícím gigantovi v tomto odvětví. Tuto technologii využívá zatím pár zařízení od Applu, ale v příštích několika letech by měl zcela dominovat. Společnost se může stát dokonce první, která uvede dostupná micro-LED zařízení na komerční trh. Je otázkou co nám partnerství mezi společností Huawei a Nationstar přinese do budoucna, já osobně věřím tomu, že by to mohlo přinést svěží vánek do celého odvětví.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *