Huawei a China Mobile lámou rekordy s nejrychlejším internetem na světě s rychlostí 1,2 terabitu za sekundu

Huawei
Autor: jarmoluk / Zdroj: Pixabay

Zajímá vás, jak rychlý je váš internet? Zjistíte to snadno. Můžete buď zavolat své internetové společnosti a zeptat se jí, nebo můžete použít webové stránky k tomu určené. Díky tomu zjistíte rychlost svého internetu.

Ale i když máme v roce 2023 stále problémy s rychlostí internetu a infrastrukturou, svět směřuje k mnohem rychlejšímu internetu. Například společnost Huawei již vyrobila nejrychlejší internetové připojení na světě, které má v Číně rychlost 1,2 terabitu za sekundu. Zde jsou podrobnosti…

Huawei a China Mobile trhají rekordy s nejrychlejším internetovým připojením na světě!

Společnost Huawei je známá svou spotřební elektronikou, ale vyrábí také zařízení pro telekomunikační průmysl. Internetové vybavení společnosti Huawei se používá v mnoha zemích včetně Číny. Společnost Huawei dokonce měla problémy se Spojenými státy kvůli svému internetovému vybavení 5G. Navzdory těmto problémům společnost Huawei stanovila nový rekord v nejrychlejším internetovém připojení na světě.

Společnost Huawei ve spolupráci s největším čínským telekomunikačním operátorem China Mobile vybudovala internetovou síť o délce 3 000 km, která dokáže přenášet data rychlostí až 1,2 terabitu za sekundu. Jedná se o významný úspěch, neboť představuje jednu z nejrychlejších internetových sítí na světě.

Omezené oblasti v zemích, jako jsou Spojené státy a Japonsko, mají přístup k vysokorychlostnímu internetu o rychlosti až 10 gigabitů. Celosvětově nejběžnější rychlost vysokorychlostního internetu je však 1 gigabit, který není dostupný v mnoha zemích a regionech. Rychlost 1,2 terabitu je 1 200krát vyšší než rychlost 1 gigabitu, kterou si přeje většina lidí.

S tímto novým internetovým připojením můžete stáhnout hry o velikosti 100 GB během několika sekund. To znamená, že se již nebudete muset potýkat s problémy, jako je zamrzání a zpožďování. Zatím však nejsou k dispozici žádné informace o tom, kdy bude toto nové připojení k dispozici běžným uživatelům. Prozatím se tedy budeme muset spokojit se současnou rychlostí.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: finance.yahoo.com, scmp.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,
Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *