Huawei MatePad Pro 12.6 (2022) byl poprvé spatřen na online certifikačním webu

Huawei MatePad 12.6
Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) / Zdroj fotografie: Huawei

Již dlouho jsme neslyšeli o žádném tabletu společnosti Huawei, ale to by se nyní mohlo změnit. Není tomu dávno, co byl spatřen na jedné z certifikačních stránek Huawei MatePad Pro 12.6 (2022). Nadcházející tablet byl spatřen na webu 3C, což mnohým z vás určitě říká, jaké specifikace jsme se dozvěděli. Uvedený tablet bude nástupcem Huawei MatePad 12.6 (2021), kterého jsme se dočkali minulý rok s obnovovací frekvencí 60 Hz a procesorem Kirin 9000. Seznam nám prozradil, že nový tablet přijde s podporou 40W rychlého nabíjení.

Tohoto faktu si všiml čínský tipster, který se přezdívá WHYLAB. 40W rychlé nabíjení je to stejné nabíjení, které můžeme najít u loňské generace. Dále podporuje 18W a 10W výstupy. Tohle zařízení se objevilo na webu 3C pouze z jednoho důvodu. Bylo schváleno, což naznačuje jeho brzké uvedení na čínský trh.Bohužel to jsou všechny podrobnosti, které jsme mohli z výpisu získat. Podrobností o tabletu zatím nemáme mnoho, ale můžeme očekávat, že čím blíže budeme datu vydání, tak budeme znát více a více podrobností. Rovněž se dá počítat s tím, že některé specifikace budou velmi podobné s MatePadem z minulého roku. Mezitím se ještě můžeme podívat na to, co nám nabídnul loňský MatePad Pro 12.6.

Výpis z certifikačního webu / Zdroj fotografie: Web 3C

Tablet Huawei MatePad Pro 12.6 byl uveden na trh 2. června 2021. Jak můžeme z názvu pochopit, tak tablet má 12,60palcový displej s rozlišením 2560 x 1600 pixelů a hustotou 240 PPI. Tablet je poháněn osmijádrovým procesorem HiSilicon Kirin 9000E, který je mírně upravený oproti původní verzi, což znamená, že nabídne menší výkon, ale není to nic špatného, protože pořád má výkonu na rozdávání. Zařízení má dále 8GB RAM s 256GB interním úložištěm a softwarem v podobě HarmonyOS 2.0. Dlouhou výdrž tabletu zajišťuje jeho velká baterie, která má kapacitu 10 050 mAh.

Nyní je otázkou, zdali se budoucí tablet společnosti Huawei dostane na český trh, ale na to je ještě brzy vzhledem k tomu, že ještě nebyl uveden na žádný trh. Ocenili byste ho u nás nebo ne? V mých očích jsou už tablety takový mírný přežitek, a mi osobně na tom nezáleží.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *