Huawei může odhalit 10palcový telefon Tri-Fold, který půjde proti Samsungu Z Fold a iPadu

Huawei
Zdroj: HONOR / Ilustrační snímek

Společnost Huawei pracuje na prvním trojitém skládacím telefonu na světě, který může mít 10palcový zobrazovací panel. Zároveň je pravděpodobné, že ultimátní skládací zařízení bude cílit na produkty dvou významných technologických výrobců, konkrétně Samsung Galaxy Z a tablet Apple iPad.

Na internetu se objevila nová zpráva, která uvádí, že společnost Huawei uvede na trh 10palcový (25,4 cm) trojskládací telefon s tvarem podobným tabletu. Atraktivní zařízení by mohlo debutovat v první polovině letošního roku a disponovat obrovskými funkcemi a možnostmi technologického balíčku.

Zpráva navíc naznačuje, že trojitý skládací telefon Huawei by změnil pravidla hry na globálním trhu se smartphony, kterému prozatím dominují společnosti Samsung a Apple. Tyto firmy budou mít v nejbližších dnech na zemi silného soupeře.

Společnost se již silně mezi zákazníky vrátila s modelem Mate 60 Pro a jeho elektrizujícími prodejními aktivitami. Mezitím Huawei nyní plánuje zpevnit své nohy na čínském i globálním trhu s chytrými telefony díky uvedení trojnásobného skládacího modelu.

Trojitý skládací design

Podle podrobných informací bude Huawei do svého trojitého skládacího telefonu implementovat robustní obrazovku, která po úplném rozložení dosahuje 10 palců. Po dvojím složení vypadá jako tvar písmene Z a je zaměřen na Samsung Galaxy Z Fold i na tablet Apple iPad.

Jednoduše řečeno, jakmile telefon Huawei s trojitým skládáním rozložíte, získá tvar a velikost iPadu Apple. Ačkoli věci jsou stále nejisté a musíme počkat na oficiální oznámení v této věci, aby bylo možné označit potvrzení.

Samsung a Apple

Zatímco Huawei je v plném proudu inovací, Samsung údajně pracuje na rolovacím telefonu. Na druhé straně Apple také začal zkoumat nové kapitoly pro výrobu horizontálního skládacího telefonu.

Zpráva dále dodává, že technologičtí výrobci jako OPPO a Vivo se plánují stáhnout z trhu skládacích telefonů, protože jejich akcie v loňském roce výrazně poklesly. Navíc se zdá, že konkurence je v tomto segmentu tentokrát mnohem tvrdší.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: hankyung.com, sammyfans.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *