Huawei nedostane 5G čipy od Qualcommu, ale máme i dobré zprávy

Huawei
Autor fotografie: Andrey Matveev / Zdroj fotografie: Pexels

Už je to několik let, co Huawei přišel o jeho dodávky čipů od TSMC. Tchajwanská společnost pro něj vyráběla speciálně navržené procesory HiSilicon, což je dceřiná společnost od Huawei. Bohužel pak do všeho hodily klacky Spojené státy, a Huawei se tak nyní musí spoléhat na Qualcomm a jeho Snapdragony. Nedávno se dostaly na povrch informace o tom, že Huawei začal dostávat 5G čipy, ale to bohužel Yu Chengdong vyvrátil a uvedl, že se jedná o falešné zprávy. Vyvracení od Yu Chengdonga je smutné, ale zas na druhou stranu se čínský technologický gigant zlepšuje alespoň v rámci dodávek telefonů.

Lidé obeznámení s celou situaci uvedli, že Huawei zvýšil svůj cíl pro dodávky smartphonů pro rok 2023 a to na 40 milionů kusů. To je poměrně hodně velké číslo v kontrastu s 30 miliony, které si čínská společnost stanovila na začátku roku. Zvýšení počtu vyrobených smartphonů můžeme přisuzovat především úspěchu modelů Huawei Mate X3 a P60 Pro. V souladu s tím jsou i zprávy o tom, které uvádí, že se dodavatelský řetězec společnosti zregeneroval, a společnost tak může vyrábět telefony na plné obrátky.

Uprostřed nových informací vychází na povrch vydání řady Mate 60, která bude novou vlajkou od podzimu. Uvedení nám sice není známé, ale můžeme ho očekávat ke konci října podobně jako minulý rok s řadou Mate 50. Mnoho nadšenců se na nové telefony těší a my věříme, že se nové řady dočkáme dle časového intervalu.

Na jedné ze sociálních sítí byl nedávno zveřejněn koncept budoucího Mate 60 Pro a nutno podotknout, že vypadá opravdu skvěle. V rámci designu si toho mnoho přebral od svého předchůdce Huawei Mate 40 Pro. Uprostřed kulatého modulu fotoaparátu bude nápis „XMAGE“, který odkazuje na fotografickou divizi od Huawei, která se stará o kvalitu fotoaparátů. Nicméně musíme uvést, že obrázek je pouze koncepční, a tak je možné, že výsledný telefon bude mít ještě nějaké změny.

V souvislosti s Huawei se nedávno vyjádřil i deník The Wall Street Journal, který uvádí, že Spojené státy plánují prodloužit lhůtu pro vývoz čipů čínské společnosti. Tento krok je především pozitivní pro Qualcomm, který je v tuto chvíli primárním dodavatelem procesorů pro Huawei.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *