Huawei nova 11 jako herní monstrum? Řada hráčů si ho zamiluje

Huawei nova 11
Zdroj: HUAWEI

Chytré telefony se za poslední roky staly našimi nerozlučnými parťáky v každé situaci. Nejen, že nám pomáhají jednoduše odbavit e-maily, hovory a zprávy, ale také jsou skvělou výplní volného času a nabízí zaručenou zábavu. Velmi často slouží ke hraní her, nad kterými zvládneme strávit hodiny, což nemusí telefon po technické stránce zvládat.

Společnost Huawei nedávno představila novinky z řady nova 11, které jsou dělané přímo pro mobilní hráče. Telefony disponují novým Game Engine, patentovaným chladícím systémem a technologií SuperCharge Turbo, díky čemuž je hraní her ještě hladší a rychlejší.

Problémy s baterií nečekejte

Vybitý telefon. Nejhorší noční můra všech gamerů a nejčastější problém při hraní mobilních her. Vysoká spotřeba baterie je totiž ten nejběžnější problém všech telefonů. Proto řada nova 11 disponuje kvalitním hardwarem, který tento problém jednoduše řeší. Smartphone nova 11 přichází se 66W funkcí SuperCharge Turbo, která pomáhá snížit čas připojení k zásuvce. Telefon je plně nabitý již za 31 minut. Díky tomu se maximalizuje čas na hraní a nehrozí dlouhé přestávky.

Huawei nova 11
Zdroj: HUAWEI

Dejte sbohem přehřívání telefonu

Další problém, se kterým se mohou uživatelé při hraní her setkat, je přehřívání zařízení. Adekvátní odvádění tepla je totiž pro plynulý průběh her nesmírně důležité. Nova 11 Series je vybavená patentovaným chladícím systémem od Huawei. Ten se skládá z grafenové desky s ultra vysokou tepelnou vodivostí a dvojité VC destičky zlepšují její schopnost odvádění tepla o 7 % ve srovnání s předchozí generací.

Její 10kanálový dot-matrix watter-pool design zlepšuje účinnost odvodu tepla VC o 60 % ve srovnání s běžnými řešeními, která umožňují smartphonu zachovat nízkou teplotu a uživatelům se soustředit i v náročných herních podmínkách. Telefon také představuje inteligentní predikční algoritmy, které zvyšují výdrž baterie při hraní her o 10 %, snižují prodlevu her o 5 % a teplotu celého zařízení o 1 °C v porovnaní s modelem předcházející generace série nova 10.

Huawei nova 11
Zdroj: HUAWEI

Huawei nova 11 je vždy o krok napřed

Díky spárování kvalitního hardwaru s nejpokročilejším softwarem nemusí vášniví hráči, kteří hledají vybavení na profesionální úrovni, hledat dál. Huawei nova 11 disponuje AI Intelligent Scheduling 3.0 a vysokou obnovovací frekvencí 120 Hz, což pomáhá telefonu identifikovat herní scény na obrazovce v reálném čase a automaticky přizpůsobit počet snímků.

Technologie GPU Turbo 3.0 navíc stabilizuje snímkovou frekvenci a redukuje spotřebu baterie při hraní o 10 %, aniž by uživatel pocítil vliv na hladký průběh hry. Hladký průběh a zvýšení herního výkonu zajišťuje také technologie Touch Turbo 3.0, která zaručuje rychlou odpověď na herní podněty. Latence mezi dotykem a zobrazením je snížena o 5 % a tento proces je téměř nepostřehnutelný.

Má na Huawei nova 11 proti konkurenci šanci?

Huawei to nebude mít vůbec jednoduché. Na našem trhu se proti němu postaví například Vivo X80 Lite, který nás mile překvapil. Dalším silným oponentem bude Samsung Galaxy S20 FE 5G, který patří do stálice kvalitních smartphonů.

Jestli se Huawei musí nějakého modelu bát, tak to bude podle naší redakce nedávno odhalený HONOR 70, který nám ukázal, že i bez mateřské společnosti Huawei dokáže vyrobit smartphone, který slušně zatopí i mnohem dražší konkurenci.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei, gsmarena.com, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *