Huawei Nova 12 Ultra dorazí s čipem Kirin a 5G

Kirin
Zdroj fotografie: Huawei

Už dřívější informace naznačovaly to, že řada Nova 12 od Huawei dorazí s čipem Kirin, která bude mít podporu 5G. Nyní jeden z modelů z celé řady prošel Národním certifikačním orgánem v Číně. Je tedy dost pravděpodobné, že se jeho uvedení na trh v prosinci pomalu blíží. Uniklý model je verzí Nova 12 Ultra, takže je to i nejvýkonnější telefon celé řady. V certifikaci má modelové označení ADA-AL00U s tím, že je vybavený funkcí 5G s čipsetem Kirin.

Podrobnosti certifikace ukazují, že nový čip Kirin bude pravděpodobně mírně podtaktovaná verze Kirinu 9000s. To znamená, že tento čip bude mít sníženou frekvenci jednoho z jader o 0,13 GHz. Nicméně, je zajímavé, že telefon i přesto bude mít grafický procesor v podobě Maliang 910.

A ačkoli se očekává, že referenční čísla mírně upraveného čipu budou nižší než u Kirin 9000, tak rozdíl v uživatelské zkušenosti nebude příliš velký. Nový čip nabídne dostatečný výkon podobně jako u vlajkového telefonu Huawei Mate 60. Což je vůbec první telefon, který s čipem Kirin 9000s na trh dorazil.

O čipu Kirin panují otázky

Nový čip zároveň vyvolává mnoho otázek ohledně výroby. Dodnes nikdo mimo Čínu pořádně neví, jak Huawei své nové čipy vyrábí. Američani dokonce spekulují o tom, že k výrobě použil americké technologie, ale stejně jako ostatní, nemají žádný důkaz.

Kirin 9000s je sice vyroben 7nm technologií, což je na dnešní době hodně špatné. Nicméně pro něj je zásadní fakt, že ten čip má 5G. To totiž uživatelé v Číně vyžadují. Ostatně, potvrzují to i prodeje řady Mate 60, které byly zpočátku extrémní. Čínskému gigantovi se podařilo překonat také Apple s jeho iPhony, který začínal vévodit čínskému trhu v mnoha směrech. Bude zajímavé sledovat, jak se bude Huawei dařit příští rok. V Číně se totiž proslýchá, že se chystá na výrobu 5nm čipů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, weibo.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *