Huawei Mate 50e bude vybaven procesorem střední třídy. Bude to zákazníkům stačit?

Huawei Mate 50e
Huawei Mate 40 RS / Zdroj fotografie: Huawei

Je pravdou, že fanoušci společnosti Huawei zoufale čekají na dalšího následovníka předchozí řady Huawei Mate. Přeci jenom od vydání modelu Mate 40 už uběhlo pár let, takže by to chtělo řádného nástupce, který by uspokojil chutě fanoušků po novém vlajkovém modelu.

Je to pouze pár dní, kdy se ukázalo, že řada Huawei Mate 50 bude s největší pravděpodobností představena v srpnu tohoto roku. Neuběhl ani týden od odhalení termínu vydání, a dnes se objevil další únik, který nám odhaluje nový smartphone Mate 50e řady Mate 50. Podle prvotních informací by tento model mohl přijít s čipovou sadou Snapdragon 778G.

Podle uznávaného čínského leakera bude smartphone Huawei Mate 50e vybaven čipovou sadou Qualcomm Snapdragon 778G. Jak už bývá u Huawei zvykem, tak ani u tohoto modelu nevíme, zda dostane klasické 5G připojení, případně bude mít dostupné 5G pouzdro.

Procesor Snapdragon 778, který bude v Huawei Mate 50e je postaven na 6nm procesní technologii. CPU Qualcomm Kryo 670 poskytuje přibližně o 40 % rychlejší výkon a GPU Qualcomm Adreno 642L poskytuje až o 40 % rychlejší vykreslování grafiky než u předchozí generace.

Pokud navíc dostane tento model 5G pouzdro, tak vám toto zařízení poskytne super rychlý přístup k internetu a vyšší rychlosti stahování, nakonec kolem až 10 gigabitů za sekundu.Série Mate 50:

Podle toho, co zatím víme, tak bude klasický Huawei Mate 50 uveden na trh s čipovou sadou Snapdragon 8 Gen 1 4G spolu s čipovou sadou Kirin 9000S. Huawei Mate 50 by také mohl obsahovat nově představenou technologii pro upgrade 4G telefonu na 5G prostřednictvím vylepšeného pouzdra. Další spekulace hovoří o tom, že Huawei už vyvinulo svůj vlastní 5G čip, který nespadá pod americké sankce.

I když, příští operační systém Huawei se teprve představí, tak řada smartphonů Huawei Mate 50 bude první, která dorazí s předinstalovaným operačním systémem HarmonyOS 3.0.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *