Huawei Nova 12i se chystá na globální trh

Huawei
Zdroj: Huawei / Ilustrační snímek

Huawei představil svou řadu Nova 12 v Číně už v minulém roce, avšak stále není úplná. Jelikož až nyní se chystá na uvedení nejslabšího modelu celé řady, kterým je Huawei Nova 12i. V tuto chvíli řada Nova 12 zahrnuje několik různých modelů, jako jsou klasický Nova 12, Nova 12 Pro, Nova 12 Ultra a Lite verze.

Připravovaným telefonem dává Huawei svým zákazníkům jasně najevo, že chce, aby si mohli vybírat, což v posledních letech nebylo úplně zvykem. A to kvůli americkým sankcím, které čínského giganta omezily.

Chystaná Nova 12i se objevila na Global Certification Forum, což je velká certifikační platforma s telefony a další elektronikou. Certifikace na této mezinárodní platformě je jasným znamením toho, že Huawei připravuje svůj telefon připravuje i mimo Čínu. Telefon se ještě objevil na certifikačním webu NBTC s modelovým číslem CTR-L81. To poukazuje na brzké spuštění nového zařízení. Bohužel seznam NBTC neukázal skoro žádné informace o chystaném smartphonu.

O novém telefonu je snad potvrzeno zatím jen to, že přijde pouze se 4G připojením. To znamená, že Huawei u něj zřejmě vsadil na procesor Snapdragon, jelikož nové čipy Kirin už vesměs nabízí 5G. Připomeňme si, že Nova 12 Ultra je také premiantem v jednom ohledu. Jako první telefon střední třídy získal satelitní komunikaci. Můžeme předpokládat, že časem bude bude tato technologie stále obvyklejší, a to klidně i v levnějších modelech.

Huawei Nova 12 Lite

Pro přibližné specifikaci chystaného Nova 12i si můžeme rozebrat Nova 12 Lite, které má 6,7palcový OLED displej nabízející rozlišení FHD+ společně se 120Hz obnovovací frekvencí a integrovaným snímačem otisků prstů v displeji. Uvnitř telefonu se nachází 4G procesor Snapdragon 778G spolupracující s variantami úložiště 256 GB nebo 512 GB. Můžeme předpokládat, že Nova 12i dostane nejnovější verzi EMUI, jelikož Nova 12 Lite běží v Číně na HarmonyOS 4. O velkou výdrž baterie se stará 4500mAh baterie podporující rychlé 66W nabíjení.

V rámci fotoaparátů má Nova 12 Lite 50MP hlavní snímač, 8MP ultraširokoúhlý snímač a zbytečný makro fotoaparát. Uprostřed displeje nahoře je zabudovaná 60MP selfie kamerka.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, thetechoutlook.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *