Huawei MateView SE byl uveden na trh

Různá rozložení monitoru Huawei MateVIew SE
Nový Huawei MateView SE / Zdroj fotografie: Huawei

Nový monitor v podobě Huawei MateView SE byl uveden na trh v Číně. Dočkali jsme se ho společně s dalšími zařízeními, kterými jsou nové notebooky či myš. Každopádně tento monitor měl být hlavní tváří celé akce, což se skutečně povedlo. Jeho specifikace zní skvěle, a jsem si jist tím, že se budou líbit i vám. Nového monitoru jsme se dočkali po delší době, tak se pojďme podívat na to, co nám tohle zařízení nabídne.


Přichází s velkým 23,8palcovým Full HD panelem a rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Podporuje obnovovací frekvenci 75 Hz, což je trochu zklamání, jelikož to v dnešní době není opravdu mnoho. Dále se u něj dočkáme podpory tehcnologie AMD Freesync, 90% barevného gamutu P3 s tím, že pokrývá 100% barevný gamut sRGB. Trošku překvapivé možná je to, že tento monitor prošel certifikací TUV Rheinland pro nízké modré světlo, displej bez blikání a nízkou vizuální únavu SGS.


Nenechte si ujít:Huawei si dal dokonce takovou práci s tím monitorem, že každý, který opustil továrnu, tak byl speciálně upraven. Díky tomu je jeho přesnost obrazovky opravdu vysoká, a nevyrovná se mu opravdu každý. I tělo rozhodně stojí za zmínku, protože to má tři extrémně úzké rámečky spolu s větší bradou. I přesto, že má zařízení velkou bradu, tak Huawei docílil toho, že poměr obrazovky k tělu činí skoro až neuvěřitelných 92 %. Stojan nejnovějšího monitoru má různé možnosti. Například podporuje vertikální rotaci 0 až 90 stupňů, nastavení výšky nahoru a dolů, nastavení úhlu sklonu a lze jej dokonce namontovat na stěnu, když budete chtít.

Různá rozložení monitoru Huawei MateVIew SE
Různá rozložení monitoru Huawei MateVIew SE / Zdroj fotografie: Huawei

Huawei MateView útočí cenovkou


Vůbec první monitory, které přišly s technologií e-knihy, jsou ty od Huawei, a tento režim má i MateView SE. Dokáže efektivně napodobit inkoustovou obrazovku, mírně snížit teplotu barev, zviditelnit text a přiblížit se skutečnému efektu čtení z papíru tak, aby se blížilo rozptýlení barev do očí při čtení. Z popisu vám je nejspíše jasné, že se jedná o ten stejný režim, která nabízí smartphony společnosti Huawei. Nakonec jsme se dočkali pětisměrného tlačítka, které nám nabízí různé rozhraní a funkce.

Co říkáte na tento monitor vy, naši čtenáři? Líbí se vám a chtěli byste jej vidět i v českých obchodech nebo jste toho názoru, že tudy cesta pro Huawei nevede? Mi osobně tento displej přijde fajn, a to hlavně na jeho cenu, která činí pouhých 799 juanů, což je pouze přibližně 2 700 Kč. Každopádně je extrémně pravděpodobné, že pokud se tento monitor k nám podívá, tak cena bude vyšší než v Číně.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *