Huawei Nova 8i: Krasavec, který nemá meze

Huawei nova 8i
Huawei Nova 8i / Autor fotografie: Veronika Šolcová

Je to pouze pár dní, kdy nám naše věrná čtenářka Veronika, zaslala svoji recenzi na Huawei Nova 8i. Proto jsem ani vteřinu neváhal, a rozhodl jsem se s Vámi o tuto krátkou, leč výstižnou recenzi podělit.

Displej a výkon:

Huawei Nova 8i disponuje 6,67“ IPS displej s FullHD+ rozlišením. Na slunci je krásně čitelný, barvy nejsou vůbec nijak vybledlé. Je fakt, že obnovovací frekvence by mohla být 120 Hz, ale jelikož jde o mobil (bohužel), který spadá do nižší střední třídy, musíme se spokojit se 60Hz. Výkon je též dostačující, a smartphone se dodává s procesorem Qualcomm Snapdragon 662, který má 6GB RAM a 128GB úložiště. Telefon jde hezky plynule, a nijak se nezasekává. Zařízení se navíc velice dobře drží, díky zaobleným hranám.

Huawei nova 8i
Huawei Nova 8i / Autor fotografie: Veronika Šolcová


Fotoaparáty:

Nachází se zde 4 sestavy fotoaparátů. Zde jsem spokojená, tak na půl. Hlavní fotoaparát má 64MPx primární snímač s objektivem o světelnosti f/1,9, 8MPx ultra široký, 2MPx makro, 2MPx pro hloubku. Ve dne fotí fakt moc hezky, barvy nejsou nijak přepálené a fotky jsou i pěkně ostré. Makro je skoro nepoužitelné a noční režim snad jedině na stativu.

Huawei nova 8i
Huawei Nova 8i / Autor fotografie: Veronika Šolcová


Baterie:

Baterie je naprosto úžasná. V zařízení je článek o kapacitě 4300mAh, který se stará o dlouhodobý chod takto velkého smartphonu. Podporuje 66W rychlé nabíjení, které můžeme znát například z vlajkového modelu Huawei Mate 40 Pro. Mě baterie vydržela s klasickým používáním ( Facebook, messenger, Google, občas hraní hry, volání ) dva dny bez problémů. Pokud na zařízení vyloženě nepaříte každý den hry, tak v pohodě tři, případně čtyři dny vydrží.

Huawei nova 8i
Huawei Nova 8i / Autor fotografie: Veronika Šolcová


Celkové hodnocení a rady na Google:

Hodně lidí, odrazuje že je telefon bez Google služeb. Je to takový problém? Ano i ne. I já jsem dost váhala, zda ho kupovat nebo ne. Ale řekla jsem si, že když to nezkusím, tak nebudu vědět nic. I do tohoto telefonu Google služby stáhnete. Je to sice přes aplikaci GSpace, ale určitě se tam dá stáhnout např. Moneta bank, Google, Google Lens, Instagram, Mapy, Zásilkovna. Po kliknutí na danou aplikaci Vás to přesměruje přímo na Obchod Play. Do App Gallery pořád přidávají nové a nové aplikace, takže se sbírka stále rozšiřuje. Já byla například zvyklá na klávesnici od Gboard, a ne SwiftKey. Ze začátku jsem Gboard na AppGallery najít nemohla, a za tři dny už tam byla přidána, a funguje naprosto bezchybně. YouTube mi také funguje bez problémů.Super je i to, že pro některé jedince, co mají ještě drátová sluchátka, má telefon zdířku na 3,5mm Jack.
Snad jediný nevychytaný problém je placení mobilem. Raiffeisenbank bank má přímo svou aplikaci RaiPay a údajně funguje bez problémů. Já jelikož mám Monetu, tak mi byla doporučena aplikace Curve. Někomu funguje, mě bohužel zatím ne. Tak snad se toto časem zlepší.


Doufám, že jsem Vám při rozhodování koupě tohoto telefonu, aspoň trošku pomohla.

Huawei Nova 8i 6/128GB 8 z 10 hvězdiček

Autor: Veronika Šolcová

Zdroj: Svět Huawei, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *