Huawei ostrouhal. Xiaomi oficiálně potvrzuje partnerství se společností Leica. Uvedení vlajkového smartphonu se dočkáme v červenci

Zdroj fotografie: Svět Huawei

Dříve to byl Huawei, nyní to je Xiaomi. Čínský výrobce, Xiaomi, pracuje na sérii smartphonů, které odhalí během tohoto léta. Objevily se zprávy, že čínská společnost Xiaomi bude spolupracovat s Leicou na novém vlajkovém smartphonu v oblasti fotoaparátu. Před pár hodinami společnost oficiálně potvrdila partnerství se společností Leica. Až nyní je to celé oficiální, a končí veškeré spekulace. Je zřejmé, že spolupráce mezi společností Leica a Huawei je tedy u konce.

Obě značky společně pracují na vlajkovém smartphonu, který nám brzy představí. Společnost Xiaomi potvrdila svou „dlouhodobou strategickou spolupráci“ a uvedla, že jde o spolupráci v segmentu fotoaparátů. Podle informací to vypadá, že takto velká spolupráce nemá ve světě obdoby.

Xiaomi napsalo „Strategické partnerství v technologii snímků“. Podle současných zpráv společnost Xiaomi oficiálně vydá toto zařízení v červenci tohoto roku. Není to poprvé, co Leica spolupracuje se značkou smartphonů. Připomeňme, že Leica již má strategické partnerství se Sharp, Huawei a Panasonic. Vezmeme-li jako příklad Huawei, tak jeho fotoaparát byl po spolupráci s Leicou výrazně lepší. Smartphony Huawei zůstávají na vrcholu žebříčku DxOMark po mnoho měsíců.

Spolupráce Xiaomi a Leica. Huawei ostrouhal.
Upoutávka na novou spolupráci / Zdroj fotografie: Xiaomi

Vzhledem k tomu, že Xiaomi také dosáhlo vrcholu žebříčku DxOMark s modelem Xiaomi Mi 11 Ultra, jeho spolupráce s Leicou by měla zlepšit jeho specifikace fotoaparátu. V tuto chvíli neexistují žádné oficiální informace od Xiaomi ohledně toho, co Leica přinese do tohoto partnerství. Kromě toho společnost také neodhalila specifikace nadcházející vlajkové lodi smartphonu.

Smartphone Xiaomi Leica – co můžeme očekávat?

Od této chvíle můžeme o tomto smartphonu pouze spekulovat. První ukazatel bude směřovat k novému procesoru Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Toto je nejnovější vlajkový procesor od Qualcommu, a většina Android smartphonů dorazí s tímto čipem už velmi brzy.


Nenechte si ujít:


Nová vlajková loď v oblasti procesorů, Snapdragon 8+ Gen 1, dosahuje dvojnásobného průlomu v energetické účinnosti a výkonu. Podle zpráv přichází tento čip s významnými změnami v šesti aspektech. Tentokrát společnost používá 4nm proces od výrobce TSMC. Připomeňme, že Snapdragon 8 Gen 1 využívá 4nm proces od Samsungu. SD 8+ však stále používá osmijádrovou architekturu včetně 1 superjádra Cortex X2 + 3 velkých jader A710 + 4 malých jader A510. Oficiálně se jeho výkon zlepšuje o 10 %. I když 10% zlepšení výkonu může být malé, čip také optimalizuje spotřebu energie. Oproti předchozí generaci se spotřeba tohoto čipu snižuje o cca 15 %. A to už je skutečně krásná úspora.

Podle generálního ředitele společnosti Xiaomi, Lei Juna, partnerství nabídne dobrou podporu v oddělení fotoaparátů. V roce 2016 byl Huawei první čínskou značkou, která uzavřela partnerství se společností Leica. Podobně Oppo a OnePlus spolupracují s Hasselbladem, zatímco Vivo je se Zeissem.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: xda-developers.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *