Internet Explorer skončil a v Japonsku nastal chaos

Internet Explorer
Autor fotografie: StartupStockPhotos / Zdroj fotografie: Pixabay

Zatímco většina z nás stále považuje Japonsko za jednoho z předních technologických lídrů, tak některé věci jsou v této zemi skutečně zvláštní. Asi si říkáte, jak může ukončení podpory prohlížeče Internet Explorer někoho ohrozit. Japonsko je v tomto směru skutečně zvláštní, a toto ukončení podpory zastaralého prohlížeče Internet Explorer ze strany Microsoftu způsobilo vážné problémy vládním a komerčním strukturám v jejich webových zdrojích.

Podle deníku Nikkei Asian Review od dubna tokijský softwarový vývojář Computer Engineering & Consulting (CEC) nestíhá držet krok s objednávkami kvůli obrovskému přílivu žádostí o pomoc. Mezi klienty patří převážně vládní ministerstva, finanční instituce a výrobní společnosti, které mají stále webové stránky optimalizované pro Internet Explorer. Podle CEC je konec podpory znám již delší dobu, mnozí však s přijetím nezbytných opatření otálejí. Výsledný chaos bude pokračovat ještě několik měsíců.Microsoft oficiálně ukončil podporu pro Internet Explorer 15. června po 27 letech dostupnosti tohoto prohlížeče. Mnoho uživatelů již dlouho přešlo na alternativy, ale mnoho organizací se stále drží řešení vytvořených pro starý prohlížeč. Podle jednoho z březnových průzkumů uznalo jeho využití v práci 49 % respondentů.

Internet Explorer vyvolal paniku

Je pozoruhodné, že prohlížeč se nepoužívá pouze jako prostředek k prohlížení stránek, ale také jako pomocný prostředek pro sledování docházky zaměstnanců a pro práci s dalšími vnitropodnikovými nástroji. Některé vládní portály, včetně zdroje místního penzijního fondu, uvádějí, že i v nových prohlížečích, online formuláře by měly být vyplněny v režimu Internet Explorer, a některé zdroje oficiálně doporučují staré řešení Microsoftu jako svůj hlavní prohlížeč.

Prohlížeč, který byl uveden na trh v roce 1995, se stal svého času světovým standardem v oboru a vytlačil předchozí Netscape. I když v roce 2009 představoval 65 % trhu, tak už koncem roku 2000 jeho podíl začal rychle klesat a podle StatCounter je v současnosti jeho podíl menší než 1 %.

Jedním z důvodů je nedodržování mezinárodních standardů pro webové technologie. Podle odborníků odvedl prohlížeč špatnou práci při zpracování JavaScriptu a dalšího kódu v alternativních programovacích jazycích, což bránilo jeho použití s interaktivními stránkami. Úpadek Internet Exploreru se shodoval se vzestupem Google Chrome, který nyní dominuje celosvětovému trhu s 65% podílem.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: asia.nikkei.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *