Huawei P50 Pro bez podpory 5G sítě? Tomu je konec, Huawei má revoluční řešení

Huawei P50 Pro 5G
Huawei P50 Pro 5G / Zdroj fotografie: Huawei

Není to tak dávno, co bylo oficiálně představeno první „5G komunikační pouzdro“ na světě, které dokáže transformovat 4G telefon na 5G během několika sekund pomocí technologie eSIM. První smartphone, který tuto technologii podporuje, je Huawei P50 Pro. „Komunikační pouzdro 5G“ stojí 799 juanů (120 $ – 2500 CZK).

Dnes ráno společnost China Unicom oficiálně oznámila první vydání tohoto 5G komunikačního pouzdra. Předprodej bude zahájen 10. června a první oficiální prodeje budou spuštěny 17. června. Čínský operátor ve svém oficiálním oznámení napsal: „Nechte Huawei P50 Pro užít si 5G gigabitovou síť Unicomu“. Podle nedávné zprávy bude řada Huawei Mate 50 vybavena také tímto krytem s technologií 5G.Pokud si navíc během předprodejní akce zakoupíte 5G komunikační pouzdro a aktivujete si Unicom eSIM, můžete si také užít slevu na poplatek za službu eSIM. Toto komunikační pouzdro 5G bylo vyvinuto a vyrobeno společností Digital Source Technology. Váží nějakých 52 g a je tlusté pouhých 3,2 mm. Je vyrobena ze světle šedé barvy a koženého materiálu šetrného k pokožce.

Pokud jde o konfiguraci komunikační pouzdra, tak je dodáváno s dvoujádrovým CPU 1,35 GHz. Pokrývá tři hlavní operátory, podporuje duální frekvenční pásma 5G SA/NSA a nabíjecí port USB Type-C ve spodní části. Toto pouzdro také podporuje superrychlé nabíjení.Pokud jde o použití, po instalaci do smartphonu vás automaticky navede vyskakovací okno. Uživatelé mohou používat 5G po otevření služby China Unicom eSIM. Současně se v pruhu signálu mobilního telefonu zobrazí síťový signál eSIM hlavní karty mobilního telefonu a „5G komunikačního pouzdra“. To nezpůsobí potíže pro dva síťové signály v jednom zařízení.

Zda se tento kryt bude prodávat i v Evropě zatím nevíme. Ale vzhledem k tomu, že Huawei se snaží přilákat stále více zákazníků, tak je možné, že kryt na náš trh ještě dodá. Minimálně ho najdeme u budoucích vlajkových telefonů, kde bude jistě nabízen k prodeji.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *