Huawei P70 by mohl být vybaven nejvyspělejším obrazovým snímačem na světě

Huawei P70
Zdroj: Huawei

Nedávné informace od leakera Digital Chat Station naznačují, že Huawei testuje dva pokročilé obrazové snímače, konkrétně se jedná o Sony IMX989 a OmniVision OV50H.

Bude to poprvé, co Huawei ve své vlajkové lodi použije 1palcový obrazový snímač

V centru pozornosti je 1palcový snímač Sony IMX989, který je v současnosti největším snímačem používaným ve smartphonech, například v zařízeních Oppo Find X6 Pro. Velký 1palcový rozměr tohoto snímače kromě tvorby skvělých fotografií a videí zvětšuje i výčnělek modulu fotoaparátu. Je to poprvé, co společnost Huawei pracuje s 1palcovým obrazovým snímačem ve svém smartphonu.

Řada Huawei P70 zahrnuje celkem tři modely. Samozřejmostí je Huawei P70, Huawei P70 Pro a Huawei P70 Art. Testy naznačují, že by společnost Huawei mohla tento 1palcový snímač IMX989 použít alespoň v jednom z těchto tří modelů. V této souvislosti je významné, že analytik Ming-Chi-Kuo minulý měsíc informoval, že model Huawei P70 Art bude používat 1palcový obrazový snímač IMX989. Kromě toho Kuo uvádí, že tento špičkový model bude využívat také hybridní objektiv 1G6P ze skla a plastu.

Pokud se to uskuteční, mohlo by to znamenat významný skok v obrazových schopnostech společnosti Huawei vzhledem k vylepšením fotoaparátu, kterých jsme byli svědky u některých nedávných vlajkových lodí.

Druhým obrazovým snímačem, který Huawei testuje, je OmniVision OV50H. Má rozlišení 50 megapixelů a optický formát o velikosti 1/1,3 palce. Tento snímač má velikost pixelu 1,2 μm oproti 1,6 μm u 1″ snímače Sony IMX989.

OmniVision OV50H podporuje plné rozlišení při 30 snímcích za sekundu, režim 12,5 Mpx při 120 snímcích za sekundu a HDR při 60 snímcích za sekundu. Díky podpoře DCG HDR i odstupňovaného HDR předvádí OV50H svou zdatnost v oblasti dynamického rozsahu. Tento snímač dokáže dosáhnout dynamického rozsahu přes 100 dB při zapnutí obou režimů HDR. Z technických specifikací vyplývá, že OV50H je silným soupeřem na trhu, i když nemá největší plochu. Očekává se, že řada Huawei P70 bude uvedena na trh v první polovině roku 2024.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *