Huawei v tichosti uvedl skládací Mate X5

Huawei
Zdroj fotografie: Huawei

Tento měsíc je na telefony bohatý. Dočkáme se nové řady iPhonů s tím, že Huawei zřejmě nechce zaostávat, a tak vydává telefony, jak na běžícím pásu. První na řadě byly telefony Huawei Mate 60 a Mate 60 Pro.

Pokračovalo to modelem Mate 60 Pro+ a nyní se na řadu dostal Huawei Mate X5. Jedná se o nový skládací telefon, který Huawei ani nějak bohatě nepředstavoval. Prostě ho zařadil do svého katalogu produktů na čínském webu Vmall, což je čínský obchod s Huawei produkty.

Externí OLED LTPO displej nového smartphonu má 6,4 palců s rozlišením 2504×1080 pixelů a poměrem stran 20,9:9. Jedním z největších bonusů tohoto displeje je to, že je chráněn sklem Kunlun, což je jedinečné ochranné sklo od Huawei, na které je dle recenzí velký spoleh. Vnitřní LTPO OLED displej má rozlišení 2496×2224 pixelů s tím, že disponuje poměrem stran 8:7,1. Oba displeje podporují 120Hz obnovovací frekvenci a barevný gamut P3. V samém tlačítku napájení se pak nachází čtečka otisků prstů.

V tuto chvíli ještě nemáme žádné informace o čipsetu, který se v Mate X5 nachází, ale předpokládáme, že má Kirin 9000s, což je nový procesor přímo od Huawei. Naleznete jej v nejnovější vlajkové řadě Mate 60. Díky tomuto čipu čínská společnost v podstatě obešla americké sankce a její telefony opět mají funkční 5G připojení. Velkou paměť vám zajistí 16GB RAM a 512GB interní úložiště.

Huawei
Zdroj fotografie: Huawei

Na přední straně má nová skládačka 8MP selfie fotoaparát. V zadním modulu fotoaparátu naleznete hned tři snímače. Jedná se 50MP hlavní snímač, 13MP ultraširokoúhlý objektiv a 12MP periskopický snímač s podporou optické stabilizace. V oblasti softwaru čínský gigant na zařízení rovněž nešetřil, a to když na něj nahrál nejnovější HarmonyOS 4.0, který má prozatím pouze řada Mate 60.

Dlouho výdrž zajišťuje 5060mAh baterie s podporou 66W nabíjení a 50W bezdrátového nabíjení. Mezi další důležité funkce patří duální SIM, slot pro NM kartu, Wi-Fi, Bluetooth 5.2, USB-C 3.1, obousměrná satelitní konektivita a ochrana IPX8. Cena ještě není známá, stejně jako nevíme, jestli se Mate X5 podívá na globální trh nebo zůstane exkluzivní pouze pro Čínu.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *