Huawei pracuje na skládacím telefonu s trojitým skládáním

Huawei
Zdroj: Huawei

Trh se skládacími telefony se neustále rozrůstá. Roste na něm také konkurence a snižují se ceny. A díky tomu si může skládačku dovolit v dnešní době už plno lidí. Huawei byl vůbec jednou z prvních firem, která se skládacím telefonem přišla, a to hned po Samsungu.

Avšak jak jde čas, tak s ním i vývoj, což nyní potvrzuje samotná čínská společnost. Jelikož pro své zákazníky chystá skládací zařízení, které půjde skládat trojitě s tím, že by se na trh mohlo dostat už ve druhém čtvrtletí roku 2024. Spekulace naznačují rozsáhlé nákupy materiálu vhodného pro tohle zařízení.

Očekáváme, že nový telefon bude trojitě skládací ve tvaru Z nebo S, ale jeho velikost obrazovky bude stejná jako u jiných skládacích telefonů – přibližně 6,4 palců. Dodavatelem exkluzivních displejů je údajně BOE, se kterým má Huawei mimořádně dobrý partnerský vztah. Na výrobě pantů se údajně podílí společnosti Zhaoli a Fusda. Čínský gigant začal podávat první patenty na nový smartphone už v roce 2021 s tím, že jej doplnili další v březnu a červenci 2022.

Již dříve se na povrch dostaly informace o tom, že trojitý skládací telefon Huawei bude uveden do konce roku 2023. Ale jak to vypadá, tak Huawei nabral zpoždění možná způsobené sankcemi ze strany Spojených států. Podle nynějších zpráv by nová technologie mohla být vyspělá natolik, abychom se jí už brzy opravdu dočkali.

Vývoj trhu se skládacími telefony hraje Huawei do karet. Neustále se rozrůstá a je tak lukrativnějším. Působí na něm celá řada firem – Xiaomi, Vivo, Oppo a další. Pro rok 2024 analytici předpokládají meziroční nárůst trhu se skládačkami o 12,3 %.

Pokud k výrobě nových trojitě skládacích telefonů opravdu dojde, tak předpokládáme s tím, že budou dostupné jenom v Číně a v omezeném množství. Mimoto společnost ještě plánuje uvést nový véčkový telefon, který vypadá rovněž zajímavě.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, technode.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *