Huawei se chystá na odhalení nového skládacího telefonu

Huawei
Zdroj: Huawei

V současné době víme, že Huawei pracuje na vlajkových řadách P70 a Mate 70. Ovšem tyto řady by alespoň v únoru mohl zastínit nový telefon, který společnost chystá, a to konkrétně skládací. Mnoho informací o něm bohužel nemáme, ale aspoň víme, kdy bude pravděpodobně představen.

Specifikace v tuto chvíli neznáme bohužel žádné. Jenom víme, že podle leakera nová skládačka ponese kódové označení LEM s tím, že bude mít čip Kirin 5G. Je pravděpodobné, že se bude jednat o Kirin 9000S, který má řada Mate 60 a telefon Nova 12 Ultra.

Podle leakera by mohl být vyklápěcí telefon představen v Číně 24. února s tím, že jeho předobjednávky můžou začít už 10. února. V současnosti má technologický gigant tři různé řady skládacích telefonů, kterými jsou Pocket, X a Xs. Řada Pocket, do které bude nový telefon patřit, má sice pouze dva modely, ale i přesto měla v roce 2023 podíl na čínském trhu 29,6 %, což je téměř třetina trhu.

Nejnovějším přírůstkem v řadě Pocket je model Pocket S představený už v roce 2022, jehož cena se pohybuje okolo 695 USD. Má 6,9palcovou hlavní obrazovku a 1,04palcovou vnější obrazovku. Obě disponují vysokou obnovovací frekvencí a širokým barevným gamutem. Uvnitř telefonu je Snapdragon 778G a běží na systému HarmonyOS. Do České republiky se tento smartphone ani nedostal. Jeho hlavní snímač má 40 MP, zatímco ultraširokoúhlý 13 MP. V hlavním displeji se také nachází 11MP selfie kamerka.

Tehdejší Pocket S nebyl moc velkým vylepšením v porovnání s modelem P50 Pocket. Doufejme, že tentokrát se Huawei vytáhne a představí nám skutečný dvouletý upgrade, který se nakonec podívá do Česka. Smartphony čínského giganta tu máme stále méně, až to začíná být mrzuté. Bohužel, na tohle nám odpoví pouze čas.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, technode.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *