Představení systému HarmonyOS 4 od společnosti Huawei. Majitelé iOS tiše závidí, a uživatelé Androidu nevěřícně kroutí hlavou

HarmonyOS 4
Zdroj: Huawei

Právě probíhá vývojářská konference Huawei 2023 a největším oznámením dne je představení systému HarmonyOS 4. Tato nejnovější verze systému HarmonyOS přináší zásadní vizuální změnu a nové zajímavé možnosti personalizace pro smartphony, tablety a chytré hodinky.

S více než 700 miliony zařízení po celém světě, která nyní využívají ekosystém HarmonyOS, jenž zahrnuje širokou škálu odvětví včetně chytrých telefonů, televizorů a automobilů, společnost Huawei nadále upevňuje svou pozici na trhu.

Prozkoumejte nový systém HarmonyOS: přizpůsobte si svá zařízení jako nikdy předtím

Jednou z klíčových novinek systému HarmonyOS 4 je možnost přizpůsobit si domovskou obrazovku. Uživatelé nyní mohou měnit systémová písma, barvy, styly hodin a widgety podle svých preferencí. To poskytuje nepřeberné množství kombinací a možností přizpůsobení, díky čemuž si uživatelé mohou své zařízení skutečně přizpůsobit podle svého. Kromě toho si nyní uživatelé mohou nastavit tapety a domovské obrazovky s emoji výběrem svých oblíbených emoji, což jim dodá osobní styl.

Společnost Huawei také vylepšila svůj balíček emoji v systému HarmonyOS 4 zavedením animovaných možností. Uživatelé se nyní mohou prostřednictvím těchto živých a dynamických emoji vyjadřovat přesněji. Kromě toho byla přidána nová funkce s názvem Panorama Počasí, která uživatelům umožňuje sledovat denní předpověď přímo na zamykací obrazovce. Díky aktualizacím změn počasí v reálném čase mohou uživatelé zůstat informováni a naplánovat si podle toho svůj den.

Centrum oznámení bylo výrazně přepracováno v systému HarmonyOS 4. Uživatelé mají nyní možnost kategorizovat příchozí upozornění podle svých preferencí, což umožňuje lepší organizaci a snadnější správu oznámení. Kromě toho mohou uživatelé připínat oznámení preferovaných aplikací do centra oznámení, což jim umožní přímou interakci s oznámeními bez nutnosti otevírat příslušnou aplikaci. To zjednodušuje uživatelské prostředí a šetří cenný čas.

Společnost Huawei v systému HarmonyOS 4 zavádí funkci Live Window. Podporované aplikace nyní zobrazují upozornění a oznámení v reálném čase v ikoně ve tvaru pilulky umístěné v rohu obrazovky zařízení. Jednoduchým klepnutím mohou uživatelé okno rozbalit a přímo s aplikací komunikovat. Tato funkce je k dispozici ve smartphonech, tabletech a chytrých hodinkách. Podporuje jak aplikace první strany společnosti Huawei, tak rozšiřující se seznam aplikací třetích stran od vývojářů.

Odhalte potenciál systému HarmonyOS 4: přizpůsobte a zjednodušte svůj digitální život

Společnost Huawei také rozšířila nabídku karet neboli widgetů v systému HarmonyOS 4. Uživatelé mají nyní na výběr z většího množství aplikací a nástrojů a tyto karty jsou různě velké. Uživatelé si mohou tyto karty umístit na domovskou obrazovku a získat tak rychlý a pohodlný přístup ke svým oblíbeným aplikacím a informacím. Funkce kopírování v rámci celého systému superpřenosové stanice navíc umožňuje uživatelům stohovat více souborů, textů a obrázků. Přenášení obsahu mezi aplikacemi a podporovanými zařízeními HarmonyOS je tak snazší než kdy dříve.

Funkce kontinuity byly rozšířeny na vozy vybavené informačními a zábavními systémy HarmonyOS. To znamená, že uživatelé nyní mohou plynule streamovat obsah a využívat aplikace na obrazovkách svých automobilů. Vytvářejí tak propojený a integrovaný zážitek mezi svými zařízeními a vozidly.

HarmonyOS 4
Zdroj: Huawei

Pod povrchem systému HarmonyOS 4 se nachází přepracovaný Ark Engine. Tento engine se může pochlubit o 20 % vyšším výkonem, což má za následek rychlejší spouštění aplikací, plynulejší animace a nižší spotřebu energie. Dále HarmonyOS 4 přináší několik bezpečnostních optimalizací. Včetně vylepšených možností sledování oprávnění, varování při instalaci aplikací a přísnějších omezení přístupu k osobním údajům. Tato vylepšení zajišťují bezpečnější a jistější uživatelské prostředí.

Veřejná beta verze systému HarmonyOS 4 je již od dnešního dne k dispozici u společnosti Huawei pro řadu 34 zařízení, včetně populárních řad, jako jsou Mate50, P60 a Mate X3. V blízké budoucnosti bude do beta programu přidáno dalších 35 zařízení, včetně řad P40, Mate 30, nova 9 a nova 10, což dále rozšíří dosah a přijetí systému HarmonyOS 4.

Díky zásadní vizuální změně designu, rozšířeným možnostem personalizace a vylepšenému výkonu a bezpečnostním funkcím přináší systém HarmonyOS 4 přesvědčivé a zdokonalené uživatelské prostředí. Společnost Huawei pokračuje v inovacích a posilování svého ekosystému HarmonyOS. Poskytuje uživatelům bezproblémové a propojené digitální prostředí napříč různými zařízeními a odvětvími.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gsmarena.com

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hodnocení: 12

Zatím nehodnoceno.

4 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *