Huawei před řadou P60 vydá nový skládací telefon

P60
Huawei Mate X2 / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Společnost Huawei neustále pracuje na nových technologiích. Důkazem je i řada Mate 50, která přišla s proměnlivou clonou a satelitní komunikací Beidou. Je to vůbec první telefon na světě, který těmito funkcí disponuje. Po uvedení těchto novinek čínský gigant neustále pracuje na ještě lepších řešeních. Podle nejnovějších zpráv se už brzy představí nový mobilní telefon v podobě Huawei Mate X3. I tento smartphone má dostat podporu satelitních technologií. Kromě satelitního připojení se má představit ještě dříve než vlajková řada Huawei P60.

Podle předchozích zpráv bude mít další generace skládacích telefonů tři různé směry. Tím prvním je obousměrné odesílání a přijímaní textových zpráv, druhým jsou hlasové textové zprávy a třetím, zároveň posledním, jsou krátkodobé hlasové hovory. Satelitní komunikace v řadě Huawei Mate 50 podporuje pouze jednosměrné odesílání zpráv, když není dostupný žádný signál. Na základě těchto informací můžeme soudit, že Mate X3 bude lépe vybaven na vzájemnou korespondenci mezi dvěma lidmi.

Yu Chengdou, jeden z vrchních představitelů společnosti Huawei, jednou prohlásil: „Funkce satelitní komunikace se v každodenním životě téměř nepoužívá, ale můžete ji použít jednou za život, a to může být kritickým okamžikem. Je důležité tuto funkci využívat v kritických časech.“ V našich očích se stal Huawei opět průkopníkem tak, jako to bylo s 50násobným zoomem nebo 40W nabíjením. Ostatní společnosti mohou pouze závidět.

Vypadá to, že satelitní komunikace se stále rozmáhá do více a více telefonů. Satelitním připojením už disponuje i řada iPhone 14 a očekává se, že ji bude mít i Samsung Galaxy S23. Každopádně už nikdo nemůže Huawei vzít to, že je průkopníkem v této technologii. Je jen otázkou, zda je taková technologie využitelná i v Evropě. Když nemáte signál a voláte na linku 112, tak se většinou automaticky napojíte na nejbližší vysílač, který v okolí máte. Nicméně, dokážu si představit to, že někde v hloubce čínských lesů se opravdu nenapojíte ani na nejbližší vysílač. Zamlouvá se vám tato funkce nebo myslíte, že v praxi v Evropě není využitelná?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *