Francouzská společnost Wiko začala prodávat smartphone Huawei s 5G

Huawei
Huawei Nova 9 SE / Zdroj fotografie: Huawei

Huawei má obrovské problémy se smartphony a 5G připojením, což je docela paradox, jelikož se řadí mezi společnosti s nejvíce patenty ohledně 5G na světě. Vše začalo sankcemi uvalenými od Spojených států a pak se to jen začalo hromadit. To znamenalo těžší výrobu smartphonů i získávání komponentů od dodavatelů. Aby Huawei tyto sankce aspoň částečně obešel, tak své telefony začal prodávat přes někoho.

Tím někým myslím společnost Hi a v tomto článku Wiko. Wiko se stala nově další společností, která dostala oprávnění používat smartphony Huawei a vydávat je pod svým jménem. A vzhledem k tomu, že Wiko působí i v některých zemích EU, tak bychom se vůbec poprvé mohli dočkat přeznačeného telefonu společnosti Huawei v Evropě, ale to se nezdá moc pravděpodobné. Prozatím je nový telefon dostupný pouze v Číně.


Nenechte si ujít:


Nový telefon se jmenuje Wiko 5G a jedná se o přeznačený Huawei Nova 9 SE 5G. Je to úplně stejný smartphone jako Nova 9 SE s tím, že má jen jinou značku na zádech. Nabízí vesměs dobrou sadu specifikací, včetně 108MPx primárního zadního fotoaparátu a čipové sady Qualcomm Snapdragon 695 5G. Dále má 6,78palcový IPS LCD panel s vysokou obnovovací frekvencí až 120 Hz a vzorkovací frekvencí 270 Hz. Nabídne nám až 16,7 milionu barev s rozlišením FHD+ 2300×1080 pixelů. Panel se může pochlubit hustotou pixelů 378 PPI a poměrem obrazovky k tělu 94,85 %. Pohání jej čipset Qualcomm Snapdragon 695 5G s grafickým čipem Adreno 619.

Fotoaparáty smartphonu jsou 108MPx hlavní fotoaparát Samsung HM2, 8MPx sekundární ultraširokoúhlý fotoaparát, 2MPx makro fotoaparát a 2MPx fotoaparát pro hloubku ostrosti. Takže můžeme vlastně říci, že má jen dva pořádné fotoaparáty, jelikož ty zbylé jsou spíše jen do počtu. 16MPx selfie kamera je umístěna uprostřed displeje nahoře. Smartphone má 4000mAh baterii a můžete ho nabíjet až 66W kabelovou nabíječkou.

Co si o tomto kroku francouzské společnosti myslíte vy? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *