Huawei letos údajně představí vlastní čip do nositelné elektroniky

Kirin
Zdroj: Huawei

Podle posledních informací uvede čínská značka Huawei po čtyřech letech na trh čip Kirin A2. Připomeňme, že Huawei vydal čip Kirin A1 v září 2019. Krátce po uvedení však společnost začala čelit zákazům ze strany USA a dalších zemí světa. To zpomalilo práci společnosti a na čipech Kirin se musel pozastavit vývoj.

Podle úniků představí Huawei čip Kirin A2 ve třetím nebo čtvrtém čtvrtletí tohoto roku. V současné době neexistuje žádné oficiální potvrzení ze strany společnosti Huawei. Na to si budeme muset pravděpodobně ještě počkat.

Již nějakou dobu se objevují zprávy, že Huawei testuje čip Kirin A2. Zdá se, že tento čip je nyní připraven ke zkušební výrobě a má možnosti masové produkce. Je však možné, že se před sériovou výrobou ještě pár věcí změní. Může se změnit jeho harmonogram, specifikace a další parametry. Tento úniky tedy neposkytuje žádný náhled na konkrétní datum uvedení na trh. Víme však alespoň, že Huawei uvede čip na trh tento rok.

Bez aktuálnějších informací je náročné poskytnout další podrobnosti o čipu Kirin A2. Vzhledem k dosavadním výsledkům společnosti Huawei v oblasti inovací a vytrvalosti lze však předpokládat, že čip A2 bude i nadále rozvíjet možnosti nositelné technologie, případně představí nové funkce nebo provede vylepšení oproti svému předchůdci. Je velmi pravděpodobné, že nabídne vyšší energetickou účinnost, vyšší výpočetní výkon a vylepšené funkce konektivity.

Jaká je předchozí generace?

Kirin A1 byl uveden na trh v roce 2019 a poprvé byl použit v bezdrátových Bluetooth sluchátkách Huawei FreeBuds 3, hodinkách Huawei Watch GT 2 a dalších produktech. Po čtyřech letech se nyní tento čip dočká nástupce. Čip Huawei Kirin A1 je prvním nositelným čipem, který podporuje bezdrátová sluchátka, náhlavní sluchátka, chytré reproduktory, chytré brýle a chytré hodinky. Jeho spotřeba energie je díky dvoukanálové přenosové technologii velmi nízká.

Využívá také jedinečnou technologii kodeku Bluetooth s ultra vysokým rozlišením BT-UHD a mezní šířka přenosového pásma může dosáhnout až 6,5 Mb/s. To výrazně zvyšuje přenosovou rychlost, která je 2,8krát vyšší než přenosová rychlost standardu Bluetooth (2,1 Mb/s). Nyní si budeme muset počkat na oficiální potvrzení od společnosti Huawei. Pravdou zůstává, že o nástupci tohoto procesoru se spekuluje už delší dobu.

Je docela možné, že nám bude čip představen v nové generaci sluchátek, případně reproduktoru. Jako první se nabízí produkt Huawei FreeBuds 3 Pro nebo nová generace Huawei Sound X.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *