Huawei představil cenově dostupný tablet určený pro globální trh

Huawei
Zdroj: Huawei

Huawei se v minulosti zas tak moc tabletům nevěnoval a poté, co musel začít čelit sankcím, to snad bylo ještě horší. A pravdou je, že ono to ani dodnes není úplně ideální, ale samotné společnosti to zřejmě stačí, protože svou pozornost zaměřuje spíše na nositelná zařízení. O to více překvapující je, že si pro nás tento čínský gigant připravil cenově dostupný tablet MatePad SE 11.

Samotná novinka má sice nízkou cenovku, ale už teď je více než jisté, že míří hodně vysoko. Nabízí zajímavé funkce, operační systém HarmonyOS, velký displej, dlouhou výdrž baterie a podporu stylusu. Nový MatePad 11 SE se vyznačuje tenkým a lehkým tělem, kterého je součástí také kov. To samotnému zařízení dodává ten správný šmrnc a zároveň pocit luxusu. Dostupný bude ve dvou barevných variacích – modré a šedé. Jeho rozměry činí 252,3 x 163,8 x 6,9 mm s tím, že váží 475 gramů.

Huawei MatePad 11 SE dorazí možná s vlastním procesorem společnosti

Bohužel Huawei vsadil pouze na 11palcový IPS displej s rozlišením 1920 x 1200 pixelů (FHD+) a zároveň má poměr obrazovky k tělu příjemných 85 %. Samotná obrazovka má jas 400 nitů, kontrastní poměr 1400:1, 16,7 milionu barev, 100% barevný gamut a režim eBook pro pohodlné čtení. Čínský gigant ještě oficiálně neuvedl, jakým procesorem bude nový tablet disponovat, ale pravděpodobně to bude Kirin 710A nebo Snapdragon 680. Tablet běží na systému HarmonyOS 2.0 a nabízí tak možnost práce na více obrazovkách najednou nebo bezproblémový přenos dat a sdílení obrazovky. Je popravdě velká škoda, že Huawei do nového zařízení dává starý software, ale je možné, že novější verze prostě nejsou přizpůsobeny globálnímu trhu.

Huawei
Zdroj: Huawei

Mezi další funkce patří rodičovská kontrola nebo možnost použití MeeTime pro video komunikaci. Novinka bude dostupná s 64 nebo 128GB interním úložištěm a 4, 6 nebo 8GB RAM. Na zadní straně tabletu se nachází 8Mpx hlavní a taky jediný snímač. V displeji se pak nachází 5Mpx selfie kamerka pro videohovory a fotografie. Uvnitř zařízení najdeme velkou 7700mAh baterii podporující 22,5W rychlé nabíjení.

Dále tablet podporuje stylus M-Pen Lite, díky kterému budete moct psát, kreslit či psát poznámky. V rámci připojení disponuje MatePad SE 11 WiFi, Bluetooth 5.1 a portem USB-C. Má také senzor okolního světla pro automatické ovládaní jasu, čtyři reproduktory Huawei Histen 9.0 a podporu USB OTG. V tuto chvíli není jasné, na jaké trhy v Evropě se tablet podívá s tím, že ani nevíme jeho cenu. Ale vzhledem ke specifikacím je více než jisté, že půjde o levné zařízení.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, huawei.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *