HarmonyOS je něco zcela nového. Není to Android a ani iOS

HarmonyOS
HarmonyOS / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Huawei už dlouhodobě pracuje na jeho operačním systému HarmonyOS, který nám toho hodně sliboval, ale proč k němu vlastně Huawei přešel? Vše začalo v roce 2019, kdy telefony Huawei už nebyly certifikovány na Google služby, takže v nich nenajdeme Google Play a další nezbytné aplikace, bez kterých se v dnešní neobejde většina lidí.

Naštěstí čínský gigant s tímto počítal, a tak začal už v roce 2015 vyvíjet vlastní operační systém. Ten je docela úspěšný, ale dostupný pouze v Číně, což plno fanoušků společnosti Huawei může mrzet. My tady máme dostupný pořád systém EMUI, což je přeznačený HarmonyOS od verze 12. Nicméně, i přesto znám plno lidí, kteří by HarmonyOS na svém zařízení ocenili. Teď jsme se po delší době dočkali dalšího vyjádření samotného tvůrce nejnovějšího operačního systému.

V dnešní době musí Huawei čelit velké kritice kvůli tomu, že od doby uvedení svého softwaru na trh zaznamenává kritiku médií a to především těch za hranicemi Číny. Podle těch je totiž HarmonyOS pouhým klonem Androidu. To se samozřejmě společnosti nelíbí, a tak se proti této kritice ohradila.

Muž, který za Harmony stojí, Wang Chenglu, byl v roce 2014 jmenován prezidentem softwarového oddělení Huawei Consumer Bussines Group. O rok později začal vést tým pro vývoj HarmonyOS, kde se zdržel další čtyři roky. Jako nynější generální ředitel společnosti Shenzhen Industry Development přednesl hlavní projev na čínském summitu o integrovaných obvodech v roce 2022 na konci prosince. Ve svém projevu zmínil, že HarmonyOS není Androidem a ani iOS. A to z toho důvodu, že se nejedná o operační systém pro jedno zařízení.

Dále vysvětlil, že se jedná o jednotný operační systém, který je flexibilní. Je postaven na principu vzájemné pomoci hardwaru a sdílení zdrojů. To umožňuje jednorázový vývoj, díky kterému lze HarmonyOS nasadit na více zařízení. V neposlední řadě hrdě prohlásil, že HarmonyOS vede v ohledu technické struktury všech operačních systémů na světě.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *