Huawei představil další skládací novinku. Dokáže vás tohle véčko okouzlit?

Huawei
Různé barevné variaci nového Pocket S / Zdroj fotografie: Huawei

Dnes byl na čínský trh uveden nový véčkový smartphone, kterým je Huawei Pocket S. Jedná se o druhý véčkový telefon společnosti Huawei a vlastně je to takový chudší kolega Huawei P50 Pocket. Protože tento smatphone má některé ořezané funkce v porovnání s předešlým modelem.

Huawei Pocket S přichází s velkým 6,9palcovým skládacím OLED displejem s rozlišením 2 790 x 1 188 pixelů. Nabízí 10bitové barvy a rychlou obnovovací frekvenci 120 Hz. Na zadní straně telefonu nalezneme 1,04palcový sekundární displej, který slouží k zobrazování datumu apod. Dále tam jsou fotoaparáty, a to konkrétně 40MPx hlavní a 13MPx ultraširokoúhlý snímač. Zařízení je vybaveno bočním snímačem otisků prstů. V displeji je zabudovaná 10,7MPx kamerka, která už byla přítomná v P50 Pocket.

Uvnitř telefonu se nachází procesor Snapdragon 778G, který je spárován s 8GB RAM a až 512GB interním úložištěm. Pro odvod tepla nám poslouží flexibilní grafitový systém, takže by se měl telefon vyhnout zbytečnému přehřívání. Telefon podporuje 40W rychlé nabíjení společně s 4000mAh baterií. O software by se zde měl postarat HarmonyOS 3.

Počáteční cena Huawei Pocket S začíná na 822 USD za 128GB verzi. 256GB verze stojí 890 USD a nakonec ta nejvyšší 512GB stojí 1028 USD. Zařízení na trh přichází hned v šesti barevných variantách – Obsidian Black, Frost Silver, Mint Green, Sakura Pink, Primrose Gold a Ice Crystal Blue. Globální dostupnost tohoto smartphonu není známá, ale můžeme předpokládat, že kdyby nové véčko bylo dostupné i u nás, tak bychom si připlatili ještě více.

Jak se nový véčkový telefon líbí vám? Mi osobně přijde fajn a líbí se mi, že Huawei takto obměňuje své současné telefony, jen aby mohl dát nižší cenovku. Doufám v to, že se tento kousek dostane i k nám, a získá si své místo na trhu.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *