Instagram představil nová bezpečnostní opatření pro tvůrce obsahu

Instagram
Autor fotografie: Webster2703 / Zdroj fotografie: Pixabay

Tvůrci obsahu budou moci na Instagramu využít vylepšené bezpečnostní nástroje. Pomohou jim lépe čelit nenávistným komentářům, filtrovat urážlivý obsah a blokovat nevyžádané zprávy. Část nových opatření vychází ze stávajících funkcí.

Známé osobnosti, tvůrci obsahu a další uživatelé s vyššími dosahy publikovaného obsahu jsou často svědky značného počtu nenávistných komentářů a jiných agresivních útoků na sociálních sítích. Instagram se s pomocí nových nástrojů snaží tyto negativní jevy omezit. Cílem je také podpořit vstřícnější a pozitivnější konverzace. 

Instagram
Zdroj: Meta

Mezi vylepšená bezpečnostní opatření patří:

  • Vylepšené blokování „multi-blok” – pokud uživatel zablokuje jiného uživatele Instagramu, má pak možnost automaticky zablokovat i ostatní účty, které tento uživatel používá. Jedním krokem tak půjde zamezit všem útokům ze strany daného uživatele. Podle odhadů Instagramu by mělo ubýt až o čtyři miliony bloků za týden, tyto účty budou nyní blokovány automaticky.

Nenechte si ujít:


  • Skrytá slova – aktualizovaná funkce umožní tvůrcům filtrovat urážlivý obsah ve zprávách, komentářích a odpovědích na Stories. Kromě toho Instagram testuje možnost, že by byl filtr nastaven pro tvůrce obsahu jako výchozí. Tvůrci budou mít také možnost vytvořit si vlastní seznam slov, které chtějí filtrovat a omezit.
    • Od loňského spuštění funkce si ji zapnula více než pětina uživatelů s vyšším počtem sledujících. V průměru se jim pak zobrazí o 40 % méně obsahu, který by mohl být urážlivý.
    • Aplikace také vylepšuje filtrování, aby zachytilo i úmyslně špatně napsané urážlivé výrazy, například když uživatel použije „1″ místo „i“.
Instagram
Zdroj: Meta

V případě, že se uživatel rozhodne poslat tvůrci obsahu přímou zprávu, Instagram mu v dolní části chatu připomene, aby byl ve své zprávě vstřícný a laskavý. Instagram také v angličtině, portugalštině, španělštině, čínštině a arabštině rozšiřuje upozornění,  která bude uživatele nabádat, aby si svou reakci promysleli, a to v případě, že systém vyhodnotí obsah jako potenciálně urážlivý.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: about.instagram.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *