Huawei představil nový notebook s váhou do 1 kg a Intelem Core Ultra 9

Zdroj: Huawei

Huawei se už dlouho nevěnuje jenom telefonům. V minulosti hrály jeho smartphony prim, ale s tím, jak jde čas a americké sankce přitvrzují, musel své podnikání přehodnotit. A tak od něj stále častěji vidíme produkty ve stylu hodinek či notebooků, které jsou oblíbené.

Nedávno se v Číně konala konference s názvem „Hongmeng Eco Spring Communication Conference“. Právě na ní čínský gigant představil novou verzi svého notebooku MateBook X Pro. Ta se zaměřuje na tenký a lehký design, vysoký výkon a inovativní funkce.

Nový MateBook se chlubí nízkou váhou, která činí pouhých 980 gramů. Díky tomu je lehčí než 13,6palcový Apple MacBook Air. K nízké váze přispěly i nové technologie, které Huawei využil. Mezi ně patří nová architektura Cloud Falcon spolu s prvním „diamantovým hliníkovým materiálem“. V rámci výkonu nové zařízení nabízí velice výkonný procesor Core Ultra 9 s výkonem až 40 W. Huawei MateBook X Pro je v současnosti jediným notebookem s hmotností pod 1 kilogram a zároveň procesorem Core Ultra 9.

Na audiu si dala čínská společnost záležet. Představila novou technologii Smart Sound Screen, která zajišťuje až o 230 % lepší potlačení hluku tak, aby čistota vašeho hlasu byla při volání co největší. Dále je notebook vybaven zvukovým systémem o 6 reproduktorech. Nový MateBook má 14,2palcový dotykový displej s rozlišením 3120 x 2080 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Dále má působivý poměr obrazovky k tělu 93 %. Maximální jas činí 1000 nitů.

První notebook s Pangu od Huawei

Nová verze MateBooku je vůbec prvním notebookem společnosti, který v sobě podporuje velký jazykový model Pangu. Díky němu umí X Pro pracovat s umělou inteligencí, a tak dokáže např. sumarizovat text v různých aplikací. A nakonec – notebook podporuje 140W nabíjení se standardem Huawei Turbo.

Cena MateBooku X Pro začíná přibližně na 1727 USD, a to za verzi s procesorem Core Ultra 7, 16GB RAM a 1TB interním úložištěm. Verze s nejvýkonnějším procesorem, 32GB RAM a 2TB interním úložištěm stojí okolo 2072 USD.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *