Huawei s elektromobilem Luxeed S7 představil revoluční funkci autonomního parkování

Huawei
Zdroj: Huawei

Během nedávné tiskové konference k automobilu Luxeed S7 představil generální ředitel společnosti Huawei Yu Chengdong hrdě jeho funkci autonomního parkování. Přiložené šestiminutové video představilo dva významné aspekty. Samostatné vyhledání parkovacího místa včetně zaparkování a následné přivolání jedním kliknutím zpět.

Generální ředitel Yu Chengdong předvádí působivé autonomní schopnosti

Funkce parkování s obsluhou umožňuje řidiči bez obav vystoupit z vozidla, které autonomně naviguje na určené parkovací místo. Autonomní chování vozidla zahrnuje sledování vozovky, aktivaci směrových světel a dynamickou reakci na chodce a jiná vozidla, a to buď zpomalením, nebo brzděním.

Pozoruhodné je, že autonomní vozidlo se pohybuje značnou rychlostí, která za příznivých silničních podmínek dosahuje až 20 km/h. Obratně zvládá složité manévry a hladce projíždí více zatáček. V úzkých úsecích při setkání s protijedoucím vozidlem aktivně couvá. To dokládá úroveň propracovanosti a bezpečnosti systému.

Po dosažení určeného parkovacího místa vozidlo samostatně dokončí proces parkování. Funkce parkování s „obsluhou“ má smysl, protože se nejen vyrovná, ale i překoná efektivitu mnoha lidských řidičů.

Funkce přivolání jedním kliknutím navíc umožňuje uživatelům přivolat vozidlo na dálku jednoduchým příkazem prostřednictvím mobilního telefonu. Vůz reaguje aktivací své funkce řízení a autonomně naviguje na místo přivolávače. Na parkovišti zobrazeném na videu není opravdu snadné se orientovat. Demonstrovala se na něm flexibilita a schopnost systému navigovat v rozmanitých silničních podmínkách, včetně úzkých prostor.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizmochina.com, technode.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 4

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *