Globální trh s chytrými hodinkami se stále rozrůstá. Jeho nárůst překvapil i samotné analytiky

Hodinky
Huawei Watch GT Runner / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Analytická společnost Counterpoint Research přišla s novým žebříčkem, který nám ukázal, že se na trhu s chytrými hodinkami děly opravdu velké věci. Najdeme v něm několik překvapení, ale i věcí, co byste očekávali.

Podle něj se od začátku roku 2022 celosvětový trh s chytrými hodinkami v porovnání s tím loňským rozrostl o 30 %. Zemí, která zaznamenala největší nárůst uživatelů s chytrými hodinkami, je Indie. Nárůst v největší zemi světa byl v porovnání s minulým rokem o neskutečných 171 %. V tuto chvíli drží prvenství v tom, že její trh s chytrými hodinkami je největší na světě.

Když se na nový žebříček podíváme podrobně, tak uvidíme, že jsou chytré hodinky rozděleny do dvou kategorií. Tu první tvoří chytré hodinky HLOS. To znamená, že se jedná o špičkové hodinky, jež dokážou spouštět aplikace třetích stran a mají špičkový operační systém. Základní chytré hodinky jsou zase ty, které mají odlehčený operační systém a nízkou cenu.

Podle výzkumného analytika Woojin Sona zaznamenal trh s chytrými hodinkami HLOS zvětšení o 23 %. Ten s obyčejnými dokonce zvětšení o více než dvojnásobek. Je to opravdu pozoruhodné, ale i přesto výdělky s vlajkovými hodinkami jsou vyšší skoro až o desetinásobek.

Největší podíl na trhu s chytrými hodinkami HLOS má Apple. Ten zabírá až přes 50 % všech prodaných hodinek s tím, že zaznamenal 48% nárůst v porovnání s minulým rokem. Na dalších místech se umístily v tomto pořadí Samsung, Amazfit, Huawei a Garmin. Samsung mezikvartálně vzrostl o 62 %, především díky řadě Galaxy Watch 5. Naneštěstí se jeho podíl zvýšil pouze o 6 %, protože selhal v Indii a jeho podíl tam klesl pod 3 %.

V segmentu základních hodinek vede společnost Noise se zhruba 25% podílem. Tu následuje Fire-boltt s 24% podílem a BoAt s 16% zastoupením na trhu. Nejmenší podíl má Xiaomi následované Huawei, jež uzavírá kruh. V tuto chvíli je Noise třetím nejoblíbenějším výrobcem hodinek na trhu. Hned po Samsungu a Applu.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *