Huawei provede testování vlastních NAND flash pamětí v druhé polovině tohoto roku

Huawei Mate 40 Pro / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Čínský výrobní gigant Huawei už delší dobu koketuje s myšlenkou, začít si vyrábět vlastní NAND flash paměti. Jde o součást snahy společnosti realizovat autonomii dodavatelského řetězce polovodičů. Nově dostupná zpráva tvrdí, že Huawei plánuje nákup NAND flash paměťových waferů pro uskutečnění tohoto plánu. V současné době jsou pro tento účel vybudována příslušná zařízení a v druhé polovině letošního roku se předpokládá vytvoření komplexního systému hromadné výroby.


Co je flash paměť typu NAND?

„NAND flash“ je paměťový čip používaný v USB flash pamětech a mnoha jiných elektrických zařízeních, jako jsou mobilní telefony a tablety. Paměťové čipy NAND flash vyrábí jen několik „hi-tech“ gigantů, jako Hynix, Samsung, KIOXIA*, Sandisk, Micron a Intel v nejrůznějších kapacitách a výkonnostních úrovních.


Oproti jiným produktům se NAND flash paměti v Číně pořizují snadněji a vývojová náročnost není tak vysoká. Mezi čínskými podniky si YMTC postupně vytvořila jméno v polovodičovém průmyslu. Její podíl na trhu se také zvýšil z 1 % v roce 2020 na 3 % v loňském roce.

NAND flash paměť, kterou Huawei tentokrát zakoupil, byla také získána od Changjiang Storage. Co se týče plánu navazující spolupráce, ten je zatím poměrně záhadný. Ani jedna společnost se k možnosti hlubší spolupráce nevyjádřila.

V současnosti je to další dílek do skládačky, kde se chce Huawei zcela osamostatnit. Jsme svědky postupného přechodu na vlastní komponenty, které si Huawei vyrábí samo. Případně pomáhá s vývoj nové výrobní technologie, aby se zcela oprostila od technologií, které ji restrikce ze strany USA zakazují.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *