Huawei Mate 60 Pro+ je korunovaným králem fotomobilů. Čínská společnost opět ovládla žebříček DxOMark

Huawei Mate 60 Pro+
Zdroj: Huawei

Populární čínská společnost Huawei, která vyrábí chytré telefony, se vrací na trh, přestože čelí sankcím ze strany USA. Ačkoli se potýkala s problémy v oblasti výkonu kvůli omezením na používání některých čipů, nadále vyniká kvalitou fotoaparátu. Model Huawei Mate 60 Pro+ si nedávno zajistil první místo v žebříčku DxOMark po modelu Huawei P60 Pro, což svědčí o dobrém výkonu v oblasti vlajkových smartphonů.

Zejména Huawei Mate 60 Pro+ se v ultraprémiovém segmentu dostal na špičku žebříčku v konkurenci iPhonu 15 Pro Max, Pixelu 8 Pro a Oppo Find X6 Pro. V testu fotoaparátů DxOMark získal 157 bodů, čímž o 1 bod předstihl Huawei P60 Pro. V jednotlivých kategoriích získal korunu za nejlepší Bokeh a Fotografie (výkon hlavního fotoaparátu pro pořizování snímků v různých světelných prostředích). Zde je komplexnější rozpis jeho celkového výkonu.

Zdroj: DxOMark

Přehled testů Huawei Mate 60 Pro+ DxOMark

Huawei Mate 60 Pro+ získal v testu fotoaparátu DxOMark vysoké hodnocení, díky kterému se skvěle hodí pro všechny druhy fotografií a videí za různých světelných podmínek. Obzvláště působivá je jeho schopnost poskytovat vynikající výsledky pro fotografie přátel a rodiny, které zajišťují přesné zachycení momentek a přesné vykreslení pleťových odstínů, a to i v náročných podmínkách.

Pozoruhodnou funkcí fotoaparátu je variabilní clona, která se automaticky přizpůsobuje počtu osob ve scéně a zajišťuje, že všichni zůstanou ostří. Ultraširokoúhlý fotoaparát vyniká při zachycování rozsáhlých scén při zachování vysoké úrovně detailů. Kromě toho fotoaparát funguje obdivuhodně při všech vzdálenostech zoomu a poskytuje chvályhodnou úroveň detailů. Vykazuje však mírná omezení při pořizování videí v náročných podmínkách s nízkým osvětlením a v takových scénářích vykazuje viditelná omezení.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: dxomark.com, huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *