Huawei podal žalobu na Radu pro kybernetickou bezpečnost v Portugalsku

Huawei
Zdroj fotografie: Huawei

Čínskou společnost omezují mnohé země napříč Evropou. Prvními z těchto zemí byla Velká Británie, kterou následovala Itálie či Švédsko. Avšak Britové zašli nejdále, a to ve chvíli, kdy čínskou společnost vyloučili kompletně z celé telekomunikační infrastruktury. To většina zemí neudělala, jelikož ty Huawei vyloučily pouze z budování infrastruktury 5G.

Nyní čínský telekomunikační gigant podal žalobu na Radu pro kybernetickou bezpečnost v Portugalsku ohledně budování 5G. Usnesení Rady podle společnosti fakticky brání operátorům v zemi, aby zařízení od ní mohli používat. Samotné rozhodnutí nezakazuje budovat čínskému gigantovi 5G v Portugalsku.

Nové rozhodnutí není ničím překvapivým. Jak jsem uvedl výše, tak mnoho zemí se začalo Huawei bát poté, co ho Spojené státy označily jako bezpečnostní hrozbu. Mnoho zemí předpokládá, že se Huawei dopouští špionáže pro čínskou vládu, ale dodnes to nikdo nedokázal. Takže se jedná jen o domněnky a spekulace. Čínská společnost samozřejmě všechna tvrzení odmítá a tvrdí, že se nedopouští ničeho špatného.

Huawei Portugal usiluje o ochranu svých zájmů a zákonných práv. Je totiž v Portugalsku řádně usazenou společností, která tam působí již dlouhou dobu. Společnost žalobu podala 31. srpna s tím, že žádá o to, aby soud napravil četná porušení práv. Rovněž se domnívá, že rozhodnutí může mít také škodlivý dopad pro partnery od Huawei.

Dozorčí orgán, který usnesení od Rady pro kybernetickou bezpečnost kontroloval, trvá na tom, že celé šetření bylo nezávislé a založené na přísném hodnocení bezpečnosti v souladu s pokyny Evropské Unie. Orgán dále uvedl, že usnesení není na nikoho zaměřeno, a to včetně čínských společností. Jak Huawei dopadne, už asi všichni víme. Je pravdou, že podává žalob v Evropě dost, ale ta jejich úspěšnost není nikterak vysoká. Evropské země si zpravidla za svými rozhodnutími stojí, takže se bude muset čínský gigant poohlédnout někde jinde. Třeba v Brazílii nebo jiných zemí Jižní Ameriky, kde se mu dlouhodobě daří.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, 5gobservatory.eu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *