Huawei se pomalu vrací zpět. I na vzdory vládě USA, která tento vzestup nečekala

Huawei
Autor: Lukáš Drahozal

Myslíte si, že bude potřeba zázrak, aby se společnost Huawei odrazila ode dna? Ne, to si vážně nemyslíme. Skutečně, americký zákaz čínskému výrobci telefonů opravdu hodně uškodil. Když se však na rozsah zákazu podíváme blíže, mohlo to dopadnout hůře, kdyby se to stalo kterékoli jiné společnosti. Už jen to, že Huawei přežil, dokazuje, jak silná společnost to je, a zdá se, že zákaz ji ještě více posílil v některých oblastech.

Pokud se tedy společnost Huawei nevzdala svého podnikání v oblasti chytrých telefonů ani po těchto několikanásobných zákazech ze strany Spojených států, co je vlastně hnací silou společnosti? Je to především proto, že Huawei má plán do budoucna, vizi, kterou vidí jen málokdo. To je důvod, proč společnost stále každý rok vyrábí telefony. Zákaz pro Huawei neznamenal jen absenci mobilních služeb Google, ale také hardwarových komponent. Huawei však vypadá odhodlaně, že to všechno přežije.

Společnost již přišla s vlastními mobilními službami, které už plně nahradí GMS, a nová zpráva také uvádí, že čínský technologický gigant nahradil více než 13 000 součástek ve všech svých produktech, které byly postiženy americkými sankcemi. S tímto prohlášením přišel generální ředitel společnosti Huawei Ren Zhengfei.


Nenechte si ujít:


Šanghajská univerzita Jiao Tong zveřejnila přepis Renova projevu. V projevu uvedl, že za poslední tři roky společnost Huawei nahradila více než 13 000 komponentů svých výrobků domácími součástmi. Společnost také přepracovala 4 000 desek plošných spojů pro své vlastní výrobky.

Podle univerzity Ren tento projev pronesl 24. února, když hovořil s čínskými technologickými experty. Přepis jeho projevu zveřejnila univerzita v pátek na svých internetových stránkách.

Ren rovněž uvedl, že společnost investovala do roku 2022 do výzkumu a vývoje částku 23,8 miliardy dolarů. Ren dodal, že společnost bude i nadále investovat více peněz do výzkumu a vývoje s tím, jak poroste zisk.

Huawei podle Rena také vybudovala vlastní systém plánování podnikových zdrojů. Tento systém se nazývá MetaERP, který společnost plánuje spustit v dubnu. Tento systém pomůže řídit hlavní obchodní funkce společnosti, dodavatelský řetězec a výrobní operace.

Huawei neplánuje konkurovat ChatGPT

Ren také uvedl, že společnost nemá v plánu spustit konkurenční systém k nástrojům AI, jako je ChatGPT. Uvedl však, že Microsoft, největší investor OpenAI, nebude jedinou dominantní silou v této kategorii. Nicméně čínská technologická společnost se zaměří na to, aby byla hlavní platformou, která pohání a podporuje AI.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: reuters.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,
Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *