Huawei si nechal patentovat unikátní smartphone s rolovacím displejem

Huawei Mate X2
Huawei Mate X2 / Zdroj fotografie: Huawei

Společnosti Huawei byl včera udělen nový patent na něco, co vypadá jako prémiový smartphone, který je zároveň v mnoha směrech futuristický. Podle patentu i patentových obrázků se zdá, že zařízení je v dokumentech označeno jako smartphone s technologií flexibilního rolovacího zobrazovacího panelu. Patent přichází v době, kdy by to od Huawei nikdo moc nečekal, nicméně, věřím tomu, že potěšil mnohé z vás.

Patent byl podán u čínského státního úřadu pro duševní vlastnictví a nese název „flexibilní podpůrný mechanismus obrazovky a rolovatelné elektronické zařízení“. Číslo dokumentu, ve kterém je patent uveden, je CN11439843A. Když se na tento dokument podíváme blíže, tak se dozvíme, že se přesně jedná o elektronické zařízení. Tohle zařízení má zobrazovací technologii, která je zcela jedinečná tím, jak je navrhnuta. Takže jak můžeme vidět, Huawei si dal na patentu záležet. Dále v něm stojí, že zařízení bude mít jednoduchou strukturu, malý úložný prostor a budeme ho moct použít na přenosná zařízení. To celé je vlastně definicí pro smartphone.

Huawei na rolovací displej
Patent společnosti Huawei na rolovací displej / Zdroj fotografie: Čínský státní úřad pro dušení vlastnictví

Pozoruhodné je, že struktura, kterou můžeme vidět v patentových náčrtech, podporuje také otočnou součást smartphonu, což u ostatních výrobců není zvykem. Má otočný hřídelový mechanismus, který je z obou stran chráněn ochranným krytem. Bohužel zatím není jasné, jak displej bude fungovat, jelikož v úvahu připadají dvě varianty. Buďto samotný proces rolování bude automatický nebo manuální. To se nejspíše dozvíme časem s prvními prototypy zařízení, které budou vycházet z tohoto patentu. Podpůrný mechanismus zařízení má různé výztužné struktury, které umožňují to, že displejem zařízení můžeme rolovat.

V tuto chvíli není jasné, zda je tento displej určen pro smartphony, ale jak jsem psal již výše, tak je více než pravděpodobné, že o displej pro smartphone jde. Z patentu je dost zřejmé, že jde o kus technologie, která by měla spolupracovat s čipovou sadou nízké spotřeby pro základní funkce uživatelského rozhraní, které je dále spárováno s malým úložištěm. Nezapomínejte na to, že tento článek vychází z neoficiálních informací, takže je nutné brát jej s trochou nadsázky, ale věřím tomu, že do pár let se smartphonu s rolovacím displejem dočkáme. A jak to vidíte vy? Myslíte, že by tohle odvětví mohlo být tím, ve kterém bude Huawei dominovat?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *