Čeká nás nepříjemné zdražování. Některé vlajkové telefony mohou zdražit o tisíce korun

Telefony
Zdroj fotografie: Huawei

Telefony jsou v dnešní době jedny z nejdůležitějších věcí, které máme. Podle vašeho smartphonu ostatní určují vaše postavení ve společnosti, jiným je to zase jedno. Jsou i lidé, kteří se za svůj Android telefon stydí z toho důvodu, že ostatní mají iPhone. A to se týká především teenagerů.

Zkrátka mít v dnešní době kvalitní telefon za hodně peněz je pro mnoho lidí cool, ale kolik z nich je ochotno vyhodit nehorentní sumu za to nejlepší? To se zřejmě dozvíme za pár měsíců. Očekává se totiž, že plno vlajkových telefonů zdraží v řádu několika tisíců korun. Kdo chce mít to nejlepší, tak si bude muset řádně připlatit.

Leaker Yogesh Brara nán prozradil, že zdražení se týká nejméně čtyř řad vlajkových telefonů různých výrobců. Tím prvním je Google a jeho Pixel 8, který je následován iPhonem 15, Xiaomi 14 a Samsungem Galaxy S24. Všechny tyto řady jsou velmi očekáváné a prý až v těch nejzazších případech si člověk připlatí okolo 200 USD, což je v přepočtu přes 4000 Kč.

S tím, jak se technologie vyvíjí, tak nás to moc nepřekvapuje. Skládací telefony začínají vypadat jako relativně levná záležitost. Za největším zvýšení ceny stojí údajně Snapdragon 8 Gen 3, který se Qualcommu hodně prodraží. S jeho nasazením počítáme u Samsungu a Xiaomi.

Nejvíce pochopitelné je zdražení řady iPhone 15. V ní tento rok přibude plno novinek, jako je titanový rámeček, periskopický objektiv, procesor A17 Bionic a konektor USB-C. Ve Spojených státech se daří Applu držet startovací ceny každoročně na stejné úrovni, ale je možné, že tento rok inflace dožene i jeho. Google Pixel 8 dostane zvýšenou cenovku pravděpodobně kvůli čipu Tensor G3, vylepšené obnovovací frekvenci a novému snímači fotoaparátu. Je pravděpodobné, že Samsung na některé trhy vypustí také vlajkové varianty s Exynosem 2400, což by znamenalo ještě levnější telefony.

Uvidíme, jak to bude se smartphony v budoucnu. Bohužel zdražení zřejmě nedokáže zastavit nic, a tak musíme počítat s tím, že ty nejlepší telefony budou dražší o několik jednotek procent.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, androidauthority.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *