Huawei si nechal zaregistrovat pět nových telefonů s připojením 5G

Huawei
Zdroj fotografie: Huawei

Huawei zpočátku kvůli sankcím nemohl využívat Google služby. To mu podtrhlo nohy na globálním trhu, kde je většina uživatelů na Googlu závislá. Sice se pár věrných fanoušků našlo, ale ani zdaleka to nestačilo k tomu, aby čínská společnost opakovala úspěchy z minulých let. Druhou velkou ránou byl zákaz používání 5G technologií.

To čínské společnosti podtrhlo nohy na čínském trhu. V Číně je 5G velmi rozšířené a tím pádem i hodně žádané. Od začátku zákazu se tedy Huawei musí spoléhat na 4G procesory od Qualcommu. Nyní se na povrch začínají dostávat zprávy o tom, že Huawei spolupracuje se svým domácím čipovým partnerem na vyřešení těchto problémů způsobených Spojenými státy. V certifikaci Bluetooth SIG se nyní objevilo pět telefonů od Huawei s konektivitou 5G.

Nových pět zařízení má označení: ADA-AN00, PSD-AN00, ADA-TN00, BLK-AN00 a BLK-TN00. Přesné názvy a ani řady telefonů nejsou známy, ale všechny mají ve svém označení zkratku AN nebo TN. Tyto zkratky čínský gigant používá pouze pro telefony s podporou 5G. 4G modely mají příponu AL. Například Huawei Mate 50 má modelové číslo CET-AL00, což značí, že má pouze podporu 4G konektivity.

Kromě pěti nejmenovaných zařízení se v certifikaci Bluetooth SIG objevily také řady Huawei nova 13, nova 14, nova 15 a nova 16. Téměř všechny modely v těchto řadách mají příponu AN, takže můžeme očekávat, že dorazí s 5G konektivitou. To je pro Huawei velký úspěch, jakožto společnost, která za posledních pár let nevydala žádný telefon s připojením, se kterým v podstatě sama přišla.

Společnost údajně spolupracuje se SMIC. To je největší výrobce čipů v Číně. Nové procesory mají vzniknout pomocí výrobního procesu SMIC N+1, který je podobný 7nm procesu používaného jinými předními výrobci čipů. Díky spolupráci se SMIC by mohl Huawei vyrábět levnější 5G smartphony pro masový trh. Prvním telefonem s nově vyvinutým čipsetem by mohl být jeden z telefonů řady Mate 60, které se dočkáme na podzim tohoto roku.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *