Huawei testuje HarmonyOS 3.1 pro řadu P60

Huawei P60
HarmonyOS na telefonu / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Plno nových zpráv uvádí, že se Huawei připravuje na brzké uvedení nové vlajkové řady smartphonů Huawei P60. Ta bude následovníkem řady Huawei P50, která si získala velkou oblibu v Číně, ale i ve světě. Spatřit světlo světa by mohla buď na konci února nebo někdy v průběhu příštího měsíce, jasné datum však zatím není k dispozici. Nicméně, většina dalších zpráv rovněž uvádí, že P60 bude mít nový software. Pojďte se na to s námi podívat.

Jak jistě víte, tak americké ministerstvo obchodu zakázalo Huawei používat software a aplikace Google z bezpečnostních důvodů. Po tomto zákazu od Spojených států vyvinul Huawei svůj vlastní operační systém s názvem HarmonyOS, který se poprvé objevil na řadě Mate 40 a skládacích smartphonech Mate X2. Každopádně musíme podotknout, že se jednalo již o druhou verzi tohoto operačního systému. Ta první byla určena pouze pro hodinky a televize.

Nyní se objevila nová zpráva od jednoho nejmenovaného tipstera, která odhaluje některé zajímavé podrobnosti o nadcházející verzi HarmonyOS. Ta říká, že Huawei interně testuje HarmonyOS 3.1. Údajně půjde o menší aktualizaci pro zařízení s HarmonyOS 3.0 jako je Mate 50. Bohužel nová verze nepřináší žádné zásadní změny a spíše opravuje pouze některé chyby a zlepšuje stabilitu systému. Můžeme od ní očekávat, že bude předinstalovaná v řadě Huawei P60.

Zpráva také uvádí, že další iterace interního operačního systému Huawei s názvem HarmonyOS 4.0 přijde s velkými změnami v designu systému. Změna designu se pravděpodobně týká nového uživatelského rozhraní. V současné době není jasné, kdy bude HarmonyOS 4.0 představeno. S třetí největší platformou smartphonů na světě, která má nyní pod kontrolou 2 % podílu na celosvětovém trhu, jsou však očekávání taková poněkud zbytečná. V tuto chvíli HarmonyOS používá pouze Huawei, některé telefony Honor a Meizu. Snad se to v budoucnu zlepší, ale to je prozatím ve hvězdách.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *