Huawei údajně zmenšil svou přítomnost v Severní Americe, protože napětí v USA přetrvává

Huawei
Zdroj: Huawei

Čínský technologický gigant Huawei podle deníku Nikkei Asia výrazně zredukoval své týmy pro styk s veřejností a vládou v USA a Kanadě.

Tento krok přichází po pěti letech amerických sankcí uvalených Trumpovou administrativou kvůli obavám o národní bezpečnost v souvislosti s telekomunikačním a IT vybavením společnosti Huawei. V reakci na původní sankce společnost Huawei posílila své úsilí v oblasti vztahů s veřejností a vládou v Severní Americe, aby čelila negativnímu vnímání ze strany politiků.

Podle Nikkei Asia však společnost nedávno tyto týmy zredukovala a propustila několik zaměstnanců, včetně těch s desetiletou praxí. To naznačuje, že naděje společnosti Huawei na změnu politiky USA se možná již zmenšily. Místo toho se společnost nyní zaměřuje na jiné trhy, zejména v pevninské Číně.

Snaha společnosti Huawei lobbovat a ovlivňovat politiku USA zahrnovala v roce 2021 najmutí lobbistického veterána Tonyho Podesty a tří lobbistických firem. Tento tým se rovněž podílel na zajištění propuštění finanční ředitelky společnosti Huawei Wan-čou Mengové, která byla na žádost amerických úřadů zatčena v Kanadě.

Poté, co se Mengová vrátila do Číny a soudní řízení proti ní bylo uzavřeno, se zdá, že společnost Huawei akceptuje realitu omezeného angažmá USA. Společnost nyní obrací svou pozornost k podnikání v oblasti infrastruktury datových center s cílem dosáhnout růstu v roce 2024.

Kromě toho Huawei nadále hledá trhy pro svá telekomunikační zařízení mimo Evropu, přičemž zájem projevují země jako Malajsie.

Na domácí frontě dosáhla společnost Huawei úspěchu se svým smartphonem Mate 60 Pro, díky němuž se během 3. čtvrtletí 2023 stala nejrychleji rostoucí značkou chytrých telefonů v Číně. Tento úspěch zpochybňuje dominanci společnosti Apple iPhone v segmentu prémiových chytrých telefonů.

Mate 60 Pro vyvolal po svém uvedení na trh rozruch díky vlastnímu 7nm procesoru, o čemž mnozí pochybovali, že by čínské společnosti jako Huawei mohly dosáhnout.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: agenzianova.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *