Špionážní snímky ukazují Huawei Luxeed v reálném provozu. Nový elektromobil odhaluje jedinečný design sedanu s lidarem pro autonomní řízení

Huawei Luxeed
Zdroj: Huawei

Mnozí z nás znají společnost Huawei díky jejím smartphonům a vynikajícím notebookům, jako je MateBook X Pro 2023. Na druhou stranu není překvapením, že společnost stále rozšiřuje svou produktovou řadu.

Přestože se Huawei angažuje v mnoha různých odvětvích, její nejviditelnější investice jsou v automobilovém průmyslu. Není to tak dávno, co jsme hovořili o elektrickém sportovním sedanu společnosti s názvem Luxeed. Nyní unikly špionážní fotografie tohoto vozidla. Zde jsou další podrobnosti.

Huawei Luxeed bude vybaven systémem HarmonyOS 4 a lidarem

Jak bylo uvedeno výše, společnost Huawei pokračuje ve své práci v automobilovém průmyslu. Jejich práce se zaměřuje především na systém HarmonyOS 4. Mnoho výrobců automobilů buď používá, nebo plánuje používat tento nový operační systém, který společnost představila. To však není vše, co Huawei na trhu s elektromobily plánuje. Je známo, že již nějakou dobu pracuje na výrobě vlastního elektromobilu.

Výkonný ředitel a generální ředitel divize Smart Car Solutions společnosti Huawei Yu Chengdong nedávno oficiálně oznámil, že první čistě elektrický sedan pod hlavičkou Huawei se veřejnosti představí již v tomto čtvrtletí. Nyní blogeři objevili špionážní snímky tohoto vozidla. Huawei Luxeed má velké přední a zadní světlomety, které vypadají skutečně pozoruhodně. Zadní světla jsou menší než světlomety, ale přesto vynikají. To dodává vozu jedinečný vzhled.

Níže si můžete prohlédnout snímky a utvořit si vlastní názor na vozidlo. I když je tento výrazný design z velké části zásluhou společnosti Huawei, nepracovala na něm sama. Netrpělivě očekávaný elektromobil je společným dílem společností Huawei a Chery. Bohužel neznáme všechny podrobnosti, ale podle oficiálních oznámení bude tento vůz jako první vybaven systémem HarmonyOS 4.

Díky novému systému HarmonyOS 4 je systém obrazovky vozu lepší. Můžete k němu snadno připojit různá zařízení v autě. Pouhým přetažením můžete zobrazit to, co je na přední obrazovce, na zadní obrazovce, takže všichni v autě uvidí totéž. Operační systém nyní spolupracuje s více aplikacemi, takže je ještě lepší. Navíc jej můžete propojit s aplikacemi pro drony a sledovat videa z oblohy na obrazovce vozidla.

Při bližším pohledu na fotografie vidíme nad čelním sklem lidar. Předpokládá se, že je vybaven systémem inteligentního řízení ADS 2.0 společnosti Huawei. Technologie samočinného řízení je dnes velmi populární. Proto společnosti jako Tesla a Xpeng využívají své samořídicí funkce jako marketingovou strategii. Očekává se, že něco podobného udělá i společnost Huawei. To je bohužel vše, co zatím o Huawei Luxeed víme, ale zůstaňte naladěni na další informace.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: internet.cnmo.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *